ИЗВЪНРЕДНО! Англия громи на Мондиала! Голаджията Кейн изригна с...

8765
на 24.06.2018

Англия разгроми дебютанта Панама с 6:1 в мач от Група G на Световното първенство. Хари Кейн вкара хеттрик след две дузпи през първото полувреме (22 и 45) и рикошет през второто (62), с което стана едноличен голмайстор в турнира, към момента, с 5 гола. Две попадения добави Джон Стоунс (8, 40), а веднъж се разписа Джеси Лингард (36). Историческият първи гол за Панама пък бе дело на резервата Фелипе Балой в 78-ата минута.

Така Англия спечели и втората си среща в Група G и има абсолютно равни показатели с другия лидер Белгия - 6 точки и голова разлика 8:2. Заради по-малкото получени жълти картони (2 срещу 3) обаче "Трите лъва" ще бъдат на първата позиция и ще се нуждаят дори от равенство в мача с "Червените дяволи", за да я запазят (при паритет и в картоните в спора). Двата отбора се класират за осминафиналите.

Футболистите на Гарет Саутгейт не оставиха съмнения в по-голямата си класа и решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха 5 гола. Началото бе дадено още в 8-ата минута, когато при прекрасно центриране на Киърън Трипиър от ъглов удар Джон Стоунс остана сам на точката на дузпата и с глава вкара за 1:0 с първия си гол за Англия. В 22-ата минута Англия получи дузпа за нарушение срещу Джеси Лингард в наказателното поле. Хари Кейн забоде топката под гредата с мощен шут и направи 2:0.

По-добрата игра на "Трите лъва" продължи и в 36-ата минута Лингард вкара трети гол. Халфът направи прекрасно двойно подаване с Рахийм Стърлинг и остана сам на дъгата пред наказателното поле. Последва страхотен фалцов удар към далечния ъгъл и с помощта на горната греда топката се озова отново в мрежата на Хайме Пенедо.

Това обаче не бе всичко. В последните 5 минути на първото полувреме Англия наниза още два гола. В 40-ата след нова заучена ситуация удар на Стърлинг бе спасен, но Стоунс бе наблизо и успя да вкара второто си попадение в срещата. В добавеното време на първата част Хари Кейн бе задържан в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Кейн стреля в същия ъгъл, а резултатът набъбна до 5:0.

Панамците опитаха да започнат активно второто полувреме, но получиха нов ранен гол. В 62-та минута Рубен Лофтъс-Чийк проби към наказателното поле и отправи хубав удар от около 20 метра. Топката обаче се чукна в крака на Кейн и влезе във вратата на Панама. При ситуацията имаше съмнения за засада, но повторенията показаха обратното.

Така Хари Кейн стана третият англичанин с хеттрик на Световно първенство след Джеф Хърст (1966) и Гари Линекер (1990). Кейн вече има 5 гола в Русия, с един повече от Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку. Малко след това нападателят бе заменен от Джейми Варди, акцентира "Гол".

Панамците искаха да вкарат поне почетен гол и след пропуск на Мурийо това все пак стана в 78-та минута. Авила центрира от свободен удар, а друга резерва Фелипе Балой успя да засече топката от въздуха и да "прониже" Джордан Пикфорд.

Англия - Панама 6:1

1:0 Джон Стоунс 8'

2:0 Хари Кейн 22'-д

3:0 Джеси Лингард 36'

4:0 Джон Стоунс 40'

5:0 Хари Кейн 45'-д

6:0 Хари Кейн 62’

6:1 Фелипе Балой 78'

Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Хари Магуайър, Киърън Трипиър (70 - Дани Роуз), Ашли Йънг, Джордан Хендерсън, Рубен Лофтъс-Чийк, Джеси Лингард (63 - Фабиан Делф), Рахийм Стърлинг, Хари Кейн (63 - Джейми Варди)

Панама: Хайме Пенедо, Михаел Мурийо, Фидел Ескобар, Роман Торес, Габриел Гомес (69 - Фелипе Балой), Едгар Барсенас (69 - Абдел Аройо), Армандо Купър, Валентин Пиментел, Анибал Годой (64 - Рикардо Авила), Хосе Луис Родригес, Блаз Перес