ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Браво: Гришо с голяма победа! Димитров стряска Палача на Джокович (ВИДЕО)

ВИДЕО

109059
на 21.01.2017

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Григор Димитров записа една от най-важните и убедителни победи в кариерата си. Родният тенисист надделя с 3:0 сета над Ришар Гаске. Така Гришо се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. В отделните части Димитров се наложи с 6:3, 6:2, 6:4.

След успеха си на "Род Лейвър Арина", Григор ще играе на осминафиналите с Денис Истомин, който отстрани в Мелбърн шампиона Джокович. Димитров е считан за фаворит за достигане до полуфинал в най-долната част от потока. Освен Истомин и Гришо в тази част от потока са Тийм и Гофен, които ще спорят в осминафинален мач.

Сблъсъкът между Гришо и Гаске започна със сервис-гейм на Григор. Нашият изоставаше с 0:30, но не позволи пробив. Последва маратонски гейм. Родният тенисист получи две възможности за пробив, Ришар обаче не допусна да се стигне до брейк. 1:1 гейма и здрава битка на корта още от самото начало на мача. В следващото подаване Гаске осъществи пробив. Първите три гейма завършиха за общо 18 минути - маратонско начало на двубоя.

След като допусна брейк, Димитров се активизира и също записа пробив 2:2. Нов гейм за Григор и 3:2. Французинът удържа следващото си подаване, въпреки, че пред Гришо се откри нова възможност за пробив. Поредица от геймове за сервиращите 3:3 и 4:3.

При този резултат Гаске подава с нови топки, а Димитров включи турбото. Брейк на нула. 5:3. Така Григор сервира за сета. Ришар обаче записа 3 поредни точки 0:40, Димитров активизира началния си удар и резултатът стана 40:40, след няколко много добри подавания. Последва шанс за пробив пред Гаске, Гришо отрази възможността. Драма на корта и размяна на точки. В крайна сметка маратонският гейм е в полза на Григор. 6:3 в частта. Нашият тенисист повежда в сетовете.

Втората част на мача започна по уникален за феновете на Димитров начин. Гришо осъществи брейк, а точката с която го направи е ювелирна, фантастична. Супер класа от хасковлията на корта. Затвърждаване на пробива и 2:0. "Само, Григор оле!", мощни възгласи от публиката.

Димитров се радва на сериозна родна агитка. В този сервис-гейм на Григор се появи и известен спор между Гришо и съдията на срещата. След това Ришар спечели подаването си 2:1. При този резултат в частта Гаске получи шанс за брейк, Григор обаче го отрази и запази преднината си - 3:1. Нови геймове без пробив - 3:2 и 4:2. Последва брейк на Гришо за 5:2. Сервис-гейм за Димитров 6:2 и доминация на Гришо на корта. 2:0 сета в мача от 3-ия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Третият сет стартира с пробив за Григор, пътят към осминафиналите е отворен. Затвърждаване на брейка и 2:0 в частта. Серия от геймове без пробив и триумф на Гришо Димитров след 6:4. Втора поредна победа за Григор над Гаске.