ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Знаков успех - железен Григор! В Барселона - на Централния корт - Димитров... (ОБНОВЕНА)

72059
на 25.04.2018

Гришо Димитров стартира участието си на силния АТП 500 турнир в Барселона с прекрасна победа. В мач от втория кръг на надпреварата Григор надви с 2:0 сета Жил Симон (Франция). 6:2, 6:1 в отделните части.

Симон води с 5:4 успеха в преките сблъсъци. Жил е неудобен съперник за Гришо. Димитров обаче е в много добра форма. Григор е пети в тенис-ранглистата при мъжете, а Жил Симон е под номер 70 във въпросното подреждане.

Двубоят се проведе на Централния корт - "Рафаел Надал". Сервис-гейм на 30 за Гришо на старта. Бързо подаване за Симон - 1:1. Маратонски сервис-гейм в полза на Димитров - 2:1, без пробиви до първата почивка в срещата.

Гейм на нула за Жил Симон - 2:2. Григор подава - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40, 30:40, 40:40, преднина за Гришо, равенство, аванс за Димитров, точка и гейм за Григор - 3:2. Важен момент в спора, Гришо отрази 3 последователни възможности за брейк.

Зададе се труден сервис-гейм за Симон, а Димитров съумя да пробие на 30! 4:2!

Подаване на 30 за Григор, преднината е затвърдена - 5:2.

Последва маратонски сервис-гейм на Жил Симон, а Гришо успя да осъществи брейк - 6:2 гейма за Димитров. Първият сет се разви отлично за Григор. Димитров спечели почти всички най-важни точки в частта. Шампионски манталитет с марка Григор Димитров (България).

3:0 гейма за Гришо (1 пробив) до първата почивка в сет номер 2. Симон съумя да вземе следващото си подаване - 1:3. Сервис-гейм на 30 за Григор - 4:1. Още 2 гейма в полза на Димитров - 6:1, страхотна победа.

В осминафиналите Гришо ще играе с Малек Джазири (Тунис).

Димитров е поставен под номер 2 в схемата на състезанието. Водач е Краля на клея - Надал (Испания).

ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов (ВИДЕО)