ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Колосална драма с Гришо - в Барселона - титаничен спор! На Централния корт - скандал - Димитров... (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

232241
на 26.04.2018

"В един перфектен свят ще играя финал с Надал", заяви Григор Димитров преди 1/8-финалите на АТП 500 турнира в Барселона.

А малко след въпросната фраза, на Централния корт - "Рафаел Надал", Гришо постигна драматична победа в спор от Топ 16 на състезанието с Малек Джазири (Тунис).

2:1 сета за Григор в колосалната битка от 1/8-финалите. 7:5, 3:6, 7:6 (8) в отделните части.

Остър спор между Димитров и съдията на срещата в сет номер 1, изоставане на Гришо с 1:4 гейма в третата част, парирани точки за успех на Джазири в двубоя, една от най-трудните победи на Григор в Тура.

Димитров ще играе на 1/4-финалите с Кареньо Буста (Испания) или Манарино (Франция). 1/2-финал пък ще гарантира завръщане на Григор в Топ 4 на Тура.

Лидер в схемата на надпреварата е Краля на клея - Надал (Испания). Гришо може да премери сили с Рафаел в евентуален финал на турнира.

По-рано през сезона Димитров загуби изненадващо с 1:2 сета от Джазири на силната надпревара в Дубай.

Григор към момента е пети в тенис-ранглистата при мъжете, Малек Джазири е под номер 88 във въпросното подреждане.

Без пробиви до първата почивка в мача - 2:1 гейма за Григор. Джазири изравни - 2:2. След това Малек осъществи брейк - 3:2 за опонента на Гришо. Сервис-гейм на 30 за Джазири, Димитров изостана с 2:4. Подаване на 30 за Григор - 3:4.

В следващия гейм се разрази мини-скандал. При възможност за пробив за Гришо, Джазири отправи топка в близост до линията. Така и не стана ясно дали отиграването е вътре в полето. В ситуацията се създаде впечатление, че геймът свършва, поради намеса на един от реферите по линиите. Главният съдия, разглеждайки отпечатък на корта, обаче реши, че топката е добра.

Григор пък протестира бурно. Темпераментна реакция на Гришо.

Точката се преигра, стигна се до равенство, след това обаче Димитров включи турбото и осъществи брейк - 4:4.

Подаване на нула за Гришо и 5:4.

Григор е изключително мобилизиран, след оспорването на реферското отсъждане, Димитров подобри значително представянето си в двубоя.

Зададе се маратонски сервис-гейм на Джазири. Изключително класни отигравания от страна и на двамата тенисисти. А Малек съумя да отрази шанс за пробив (сетбол) и изравни - 5:5. Подаване в полза на Гришо и 6:5.

Малек Джазири сервира за оставане в сета - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40, 30:40, 40:40, точка за Гришо - пети сетбол, брейк - 7:5 за Григор в частта.

Вторият сет стартира с пробив на 30 в полза на Джазири. Подаване на 15 за Малек, авансът е затвърден. Гейм на нула за Гришо - 1:2.

Маратонско подаване на Джазири, Малек отрази поредица от възможности за брейк и поведе с 3:1. Сервис-гейм в полза на Григор - 2:3.

Гейм на нула за Малек Джазири и 4:2 в полза на съперника на Димитров. Подаване на 15 за Гришо - 3:4.

Още един бърз гейм за Джазири - 5:3. Пробив на нула за Малек - 6:3. 1:1 сета.

Решаващата трета част стартира с маратонски сервис-гейм на Джазири, тунизиецът отрази две възможности за брейк и поведе с 1:0 гейма. Експресно подаване за Григор и 1:1. Гейм на 30 за Малек, преднина от 2:1 за опонента на Димитров.

Пробив на 30 за Джазири. Гришо изостана с 1:3 гейма в ключовия трети сет.

Подаване на 30 за Малек - 4:1 в негова полза.

Бърз гейм за Григор - 2:4.

Брейк на 15 - Гришо намали пасива си - 3:4.

Още един скоростен гейм в полза на Димитров и 4:4.

Подаване на нула за Джазири - 5:4 за съперника на Гришо. Малек поиска поява на физиотерапевт на корта, пауза в спора. Наложи се намеса и на доктор, медицински таймаут.

Играта бе подновена. Димитров сервира за оставане в мача - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, 40:30, точка и гейм за Григор - 5:5.

Гейм на 30 за Джазири - 6:5.

Гришо отново подава за оставане в срещата - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, 30:40, 40:40 - отразен мачбол, преднина за Димитров, точка за Григор и 6:6.

Тайбрек в сет номер 3!

Дългият гейм започна с поредица от разигравания в полза на сервиращите. Гришо успя да осъществи мини-пробив за 5:4 точки. След това поведе с 6:4.

В този момент Джазири върна мини-брейка - 6:5 за Димитров. Топка в аут на Григор - 6:6.

Мини-пробив за Гришо и 7:6 точки. Димитров сервира за мача, мини-брейк за Малек - 7:7. Още един мини-пробив за Джазири - 8:7 точки за тунизиеца.

Топка в аут на Малек Джазири - 8:8. Нов мини-брейк - 9:8 за Григор. Точка за Гришо при негов сервис - 10:8! Невероятен мач! Гришо постига драматична победа и се класира за 1/4-финалите на АТП 500 турнира в Барселона.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)