ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Скандал на Централния корт - драмата е пълна! Какъв момент - Гришо каза "НЕ" (ВИДЕО)

НАЙ-ВАЖНОТО

291401
на 21.06.2017
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Скандал на Централния корт -  драмата е пълна! Какъв момент - Гришо каза НЕ (ВИДЕО)

Никол Шерцингер е в Англия. Красивата дама е близо до Григор Димитров. А Гришо зарадва феновете си с разкошен триумф. Димитров е топ фаворит в долната половина на схемата на турнира в Куинс. Отпадания на Стан Вавринка и Милош Раонич отварят потока пред Григор. Номер 1 в тенис-ранглистата при мъжете Анди Мъри и Цонга също напуснаха на ранен етап надпреварата в английската столица.

Така след титлите в Бризбейн и София - Димитров може да спечели още един трофей.

Гришо записа възхитителна победа с 2:1 сета над Жулиен Бенето в среща от 1/8-финалите на състезанието. Обрат от 0:1 сета. 4:6, 6:3, 6:4 в отделните части. Балансът в мачовете между двамата вече е 3:2 за Григор, който ще играе на 1/4-финалите с Медведев или Кокинакис.

В тази половина на схемата са още Бердих, Шаповалов, Шарди и Фелисиано Лопес. Само Чилич от тенисистите, които продължават участието си в турнира е по-високо поставен от Димитров. Марин обаче е в горната част на схемата.

Бенето е под номер 87 в ранглистата, Гришо е единадесети. Двубоят между двамата се игра на Централния корт.

Първият гейм бе ужасяващ за Григор. 3 двойни грешки на Димитров и брейк за Бенето. Последва оспорван сервис гейм, а Жулиен затвърди преднината си. Гришо спечели второто си подаване - 1:2. Димитров е победител от турнира в Куинс през 2014 година.

40 градуса температура на корта. Истинска пещ, а Григор притиска Бенето. При 2:3 хасковлията стигна до 2 възможности за брейк, но Жулиен не позволи да бъде осъществен пробив 2:4. След ранния брейк в гейм номер 1, бързи подавания за Гришо и оспорвани сервис-геймове на французина. Още 3 гейма за сервиращите - 4:5 Димитров бе пред провал в сет номер 1.

4:6 - Григор - до стената. Бенето се нуждаеше само от сет, за да осъществи сензация на Централния корт. Преди сблъсъка известни сайтове за спортни прогнози даваха едва 25 процента шанс за успех на Жулиен срещу Гришо.

Първият гейм на сет номер 2 се превърна в истински трилър. Димитров се измъкна от 15:40, а при равенство Бенето получи лесна топка. Прати я в опразнената част на корта, но се подхлъзна и закачи мрежата. Съдията даде точка за Гришо. А Жулиен протестира. Вместо брейк-пойнт за французина се стигна до преимущество за Димитров. Добър сервис и 1:0. Последваха 2 бързи гейма в полза на сервиращите - 2:1. При този резултат Григор включи турбото, осъществи ювелирен прехвърлящ удар, справи се отлично на ретур и стигна до брейк. Важен гейм за Гришо. 3:1. Треньорът на Димитров - Дани Валверду е на трибуните. Затвърждаване на пробива и 4:1. Григор отказа да се предаде. Българският любимец удържа преднината си - 6:3.

Равенство в сетовете. Ключов момент при 40:40 в първия гейм на втория сет. Бенето при сигурна точка докосна мрежата, съдията се намеси. Гришо получи преднина и мачът тръгна в посока, която е много добра за Димитров.

Решаващата трета част започна с бърз сервис гейм за французина. Зададе се маратонски гейм. Григор отрази възможност за брейк и след серия от равенства удържа подаването си. Драматичен сблъсък. Страхотна воля за победа на българина.

Гейм номер 3 в сет номер 3 предложи драматични моменти. При 40:0 Бенето тръгна напред, ударът на Григор летеше в обсега на Жулиен, но топката срещна горния край на мрежата и се получи невъзможна за отиграване траектория. 40:15, след това резултатът стана 40:30. Последва разиграване на втори сервис на французина. Квалификантът все пак не позволи да се стигне до равенство. Фортуна обаче изглежда беше на страната на Димитров в мача.

Бърз сервис гейм за Григор. И... пробив. При 2:2 Гришо с ключов брейк. 3:2 за тенисистът, започнал кариерата си на кортовете в Хасково. Затвърждаване на преднината 4:2. Никакви проблеми за затваряне на мача и триумф след 6:4. Драмата в турнира също е пълна. Мъри, Вавринка, Раонич, Цонга - всички са аут. И Григор бе изправен пред отпадане, но Димитров каза "НЕ" на възможността да напусне в ранна фаза един от любимите си турнири. Схемата изглежда чиста, Гришо е под пара. Шампионът от 2014-а година жадува нов триумф.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)