ИЗВЪНРЕДНО! Велик триумф! Сълзи от радост - Гришо прескочи всички ограждения! А приятелката му Никол... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

350240
на 19.11.2017

Велик момент! Историческа титла! Гришо Димитров спечели последния за 2017 година мач от Тура! Във финала на Заключителния Мастърс за кампанията Гришо надви Давид Гофен с 2:1 сета. Драматична битка! 7:5, 4:6, 6:3 в отделните части.

Секунди след паметния триумф, Григор прескочи огражденията, за да прегърне родителите си. Също така поздрави между Димитров и специалистите от екипа му!

"Поздравявам Григор за фантастичната му победа, за фантастичната година. Желая на него и щаба му, много успехи", заяви Давид след срещата.

"Тези 2 седмици са най-добрите, които съм имал досега. Поздравления към Гофен, той е невероятен човек, чудесен играч. Поздрави за него и отбора му. За мен беше чест да играя срещу него във финала. Пожелавам му успех през следващия сезон. Благодаря на моя щаб, на семейството ми, на мама, на татко. И на приятелката ми Никол. Тя играе много важна роля. Страхотно беше да съм тук през тези 2 седмици. Искам да благодаря на публиката. Благодаря за българските флагове, благодаря на всички", заяви Гришо след паметната титла.

Силни думи на Григор към публиката, към Давид Гофен. Мили жестове между Димитров и родителите му, между хасковлията и щаба на шампиона! А накрая Гришо не пропусна да благодари и на приятелката си Никол Шерцингер.

Досега в турнира Григор записа успехи срещу Доминик Тийм, Гофен и Пабло Кареньо-Буста (в груповата фаза) и Джак Сок на полуфиналите.

5 от 5 победи за дебютанта в надпреварата Димитров. 1500 спечелени точки за Гришо в "О2 Арена", историческо влизане на българин в Топ 3 на тенис-ранглистата.

И паметна титла за Григор Димитров от Заключителния Мастърс на Тура за 2017-а.

Преди финала, Димитров надви убедително Давид в груповата фаза на състезанието с 6:0, 6:2. Белгиецът обаче е изключително класен опонент, в надпреварата Гофен записа успехи срещу Рафаел Надал, Тийм и Роджър Федерер, за да стигне до финала. А битката за титлата бе епична.

Григор има отлични показатели в директните сблъсъци с Гофен. На ниво "АТП" двамата са се срещали вече шест пъти, а Гришо е излизал победител в пет от въпросните мачове. Григор и Давид имат и три двубоя в турнирите от сериите "Фючърс" и "Чаланджър", като и трите са спечелени от Григор Димитров. По-рано през годината Гришо срази Гифен във финала на турнира в София.

Родителите на големия тенисист - Мария Димитрова и Димитър Господинов са в Лондон за да подкрепят сина си. Родната агитка е на световно ниво. Голям триумф за българския спорт.

Велик шампион като Рафаел Надал още няма титла от Заключителен за годината Мастърс. А Гришо Димитров спечели трофея при първото си участие в състезанието. Григор завоюва паметни 1500 точки в Лондон.

Български знамена, възгласи в подкрепа на Гришо. Уникален, може би най-прекрасният миг за родния спорт от години насам! Григор Димитров спечели титлата от Финалния Мастърс в Тура!

Двубоят започна с маратонски сервис-гейм на Григор, а Гофен съумя да осъществи пробив - 0:1.

Последва нов оспорван гейм, Гришо успя да върне бързо брейка - 1:1.

Пробив на 30 за Давид. 2:1 за белгиеца.

3 брейка до първата почивка в мача.

Сервис-гейм на 30 за Гофен и 3:1 за белгиеца.

Трудно подаване за Григор, нашият обаче съумя да намали пасива си - 2:3.

Още един гейм на 30 за Давид и 4:2 за опонента на Димитров.

Бърз сервис-гейм за Гришо - 3:4.

Пробив на 30 за Григор! Браво! Резултат - 4:4.

"Гришо, Гришо, Гришо", кънти в залата.

Подаване на 30 за Димитров и 5:4 за нашия!

Сервис-гейм на 15 за Гофен - 5:5.

Гейм на 30 за Григор и 6:5.

Зададе се маратонско подаване на Давид. Над 9 минутна битка в гейма и след редица обрати в точките, Гришо проби! 7:5! 1:0 сета за Димитров.

Втората част на срещата започна с бърз сервис-гейм за Григор - 1:0 за нашия в частта. Гофен изравни - 1:1. Подаване за Димитров и 2:1 за Гришо.

Първата почивка в сет номер 2 дойде без пробиви.

Дейвид Бекъм е сред знаменитостите в залата, Бекс явно подкрепя Димитров.

Гейм на нула за Давид и 2:2. Сервис-гейм на 15 за Григор - 3:2.

Последва трудно подаване за Гофен. Белгиецът обаче отрази възможност за пробив и удържа сервис-гейма си - 3:3.

Пробив за Давид на 15 и 4:3 за опонента на Димитров.

Подаване на 30 за Гофен - 5:3 за белгиеца.

Сервис-гейм на 30 за Григор - 4:5.

Гейм на нула за Давид Гофен - 6:4 за съперника на Гришо! Резултатът в сетовете стана 1:1.

Третата част на двубоя започна с драматично подаване на Димитров. Маратонска битка в гейма, Григор отрази 4 възможности за брейк и успя да спечели сервис-гейма си - 1:0.

Зададе се трудно подаване и за Гофен. Давид спаси точка за пробив и изравни резултата в третия сет - 1:1 гейма.

Сервис-гейм на 15 за Гришо и 2:1. Последва изключително оспорван гейм, Гофен удържа подаването си - 2:2.

Гейм на нула за Григор - 3:2. Зададе се маратонско подаване на Давид, а Димитров осъществи ключов брейк - 4:2 за нашия! Подаване на 15 за Гришо - 5:2.

Последва драматичен гейм, Гофен отрази поредица от мачболове. Резултатът стана - 3:5.

Григор подаваше за титлата и съумя да спечели сервис-гейма си!

6:3 за Димитров в частта! 2:1 сета за Гришо! Титла за нашия от Заключителния Мастърс за сезона!

Велик успех за родния спорт.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)