ИЗВЪНРЕДНО! Велика победа! Радост на "Васил Левски" - България мечтае за Мондиал 2018

НАЙ-ВАЖНОТО

61306
на 31.08.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Велика победа! Радост на Васил Левски - България мечтае за Мондиал 2018

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Страхотна победа за "лъвовете" на Петър Хубчев. България печели с 3:2 срещу Швеция в София и мечтае за класиране за Мондиал 2018.

Нашите поведоха в началото на мача, гол на Станислав Манолев в 12-ата минута. Георги Миланов проби по лявото крило и намери Манолев, който прати топката в мрежата. Само четири минути по-късно Пламен Илиев отрази дузпа на гостите. Тигъра отби изстрел на Форсберг. Междувременно реферът изгони селекционера Хубчев. След половин час игра шведите изравниха - гол на Лустиг с глава в 29-ата минута. Страхотно попадение на Георги Костадинов в 33-ата минута, майсторско отиграване.  Берг обаче изравни в 44-ата минута. Гол на Чочев в 79-ата минута, премерен изстрел и 3:2. Ивелин Попов се отчете с асистенции за попаденията на Костадинов и Чочев. Нашите побеждават Швеция за първи път от 50 години насам. И имат добри шансове за бараж за Световното в Русия.

България: 13. Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 4. Чорбаджийски, 6. Славчев, 7. Костадинов, 10. Попов (к) (83-9.Димитров), 11. Манолев (75-12.Краев), 15. Божиков, 17. Миланов (61-8.Неделев), 18. Чочев
Селекционер: Петър Хубчев

Швеция: 1. Олсен, 2. Лустиг, 3. Линдельоф, 4. Гранквист (к), 6. Аугустинсон, 8. Екдал (70-7.Ларсон), 9. Берг, 10. Форсберг, 13. Йохансон (85-22.Арментерос), 20. Тойвонен, 21. Дурмаз (82-17.Клеасон)
Селекционер: Яне Андерсон

Главен съдия: Паоло Талиавенто (Италия)
Стадион: "Васил Левски", София

Франция победи Холандия в нашата група, а Люксембург записа успех срещу Беларус. "Петлите" са с 16 точки, шведите с 13 пункта, "лъвовете" с 12 точки, "лалетата" с 10 пункта, Беларус с 5 точки, Люксембург с 4 пункта.