ИЗВЪНРЕДНО! Да се радваме или да плачем? "Лъвовете" с драматична победа (ОБНОВЕНА)

80214
на 26.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Да се радваме или да плачем? Лъвовете с драматична победа (ОБНОВЕНА)

България победи Казахстан с 2:1 в приятелска среща. Проверката се проведе на "Панчо Арена" в унгарския град Фелшут. Нашите печелят след решителен гол на Бодуров в 90-ата минута и попадение на Ивелин Попов от дузпа в 23-ата минута. И второ полувреме, в което казахстанците реализираха веднъж, създадоха 3-4 чисти положения за гол, а и гредата помогна на "трикольорите".

В петък "лъвовете" допуснаха поражение с 0:1 от Босна и Херцеговина. Въпросната контрола се игра на "Лудогорец Арена". Днес подопечните на Петър Хубчев съумяха да запишат първи успех през 2018 година.

Казахстан впечатли с престижна победа над Унгария в петък вечер. Двубоят бе дебют на Станимир Стоилов начело на казахстанския представителен тим.

На "Панчо Арена" футболистите на Мъри пък затрудниха в огромна степен играчите на Хубчев.

Цветомир Панов дебютира за "А" - отбора ни. Родна агитка подкрепи трикольорите. Манолев в 4-ата минута пък не сполучи отблизо, изпращайки топката с глава в аут.

Ивелин Попов в 23-ата минута реализира от дузпа - 1:0. Бялата точка бе посочена за нарушение срещу Манолев. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След подновяването на играта, влезлият като резерва Тунгишбаев в 55-ата минута матира защитата ни за 1:1. Преди това в рамките на само 10 минути Еркебулан Тунгишбаев участва в още 2 изключително опасни атаки, като в едната от ситуациите гредата помогна на "лъвовете". Тактическото хрумване на Стоилов с появата на Еркебулан на терена, даде резултат за казахстанския тим.

Прави впечатление, че след появата на определен брой резерви, подопечните на Станимир Стоилов се представиха много агресивно на терена и пресираха непрестанно отбора ни.

До края на проверката играчите на Мъри създадоха още няколко опасности, но нямаха шанс пред гола. Така се стигна до 90-ата минута, когато Бодуров отбеляза с глава, след центриране от фаул на Делев, и донесе победата на "лъвовете" - 2:1.

Въпреки успеха на Хубчев и компания, трябва да се отбележи, че казахстанците категорично надиграха представителния ни състав през второто полувреме.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Цветомир Панов, Георги Костадинов, Симеон Славчев, Станислав Манолев, Ивелин Попов, Георги Миланов, Спас Делев

КАЗАХСТАН: 12. Владимир Плотников, 2. Сергей Малий, 4. Йевгений Постников, 5. Исламбек Куат, 9. Бауиржан Исламхан, 10. Бактиор Зайнутдинов, 11. Йеркебулан Сейдахмет, 14. Роман Муртазайев, 16. Гафуржан Суюмбайев, 20. Сергей Кижниченков, 21. Абзал Бейсебек

ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО) ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО)