НАЙ-ВАЖНОТО

106285
на 20.07.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Драма на Герена! Левски аут от Лига Европа (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Левски загуби от Хайдук (Сплит) с 1:2 в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Футболистите на Николай Митов играха пред празни трибуни заради наказание от УЕФА. Първата среща в Хърватия завърши при резултат 1:0 за отбора от Сплит.

Привържениците на Левски спазиха своето обещание и изпълниха до краен предел импровизираната фен-зона пред Сектор "А" на "Герена". Там се намира и издигнатата преди няколко часа видеостена, на която феновете на "сините" проследиха двубоя.

Сблъсъкът на терена беше изключително здрав. За първите 20 минути на срещата нямаше нито едно чисто голово положение. Последваха трудни минути за домакините между 20-ата и 30-ата. Опасни удари на Хамза, Футач и Радошевич във въпросния отрязък от срещата. До края на полувремето Ерцег и Тудор също застрашиха вратата на столичани, а гол не беше отбелязан, така предстоеше решаващо второ полувреме на мача в София.

В началото на втората част хърватите направиха още няколко пропуска, по този начин се стигна до 69-ата минута. Когато Цветкович проби по дясното крило, центрира в наказателното поле и влезлият като резерва Серджиу Буш се разписа с глава - 1:0. Серджиу е бивш играч на ЦСКА, а сега бележи важен гол за "сините". Охандза вкара за Хайдук в 80-ата минута, грешка в отбраната на столичани. Ерцег реализира в 86-ата минута след техничен шут - 1:2. Така тимът от Сплит продължава в третия квалификационен кръг на Лига Европа и ще играе с Брьондби, а "сините" са аут от евротурнирите.

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Митрев; Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов; Рошу, Панайотов; Прохазка, Гомес, Нар; Мапуку

Старши треньор: Н. Митов

ХАЙДУК (4-4-2): Стипица; Тудор, Нижич, Лопес, Мемола; Хамза, Влашич, Радошевич, Генцоглу; Футач, Ерцег
Старши треньор: Ж. Карийо

СЪДИЯ: Али Палабъйък (Турция)

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Александър Симов пред ПИК TV: ППДБ влязоха в коалиционната спалня на Борисов и започнаха да се събличат като палава любовница. Сглобката иска да отврати хората, за да не... Александър Симов пред ПИК TV: ППДБ влязоха в коалиционната спалня на Борисов и започнаха да се събличат като палава любовница. Сглобката иска да отврати хората, за да не...