НА МОНДИАЛА! Феноменална драма - "суперорлите" шокираха "викингите", а "гаучосите" и Меси... (ОБНОВЕНА)

60786
на 22.06.2018
НА МОНДИАЛА! Феноменална драма - суперорлите шокираха викингите, а гаучосите и Меси... (ОБНОВЕНА)

Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от група "D" на Мондиал 2018. Сблъсъкът се проведе във Волгоград.

Красив гол на Ахмед Муса в 49-ата минута, асистенция на Моузес. Отново Муса в 75-ата минута бе точен - 2:0, преди това гредата помогна на исландците. Гилфи Сигурдсон от дузпа в 83-ата минута пък стреля високо над вратата, бялата точка бе посочена след намеса на ВАР.

Положението в карето става повече от заплетено. Меси и "гаучосите" са поставени в ситуация, в която държат почти изцяло продължаването си напред на Мондиала, в собствените си крака...

Хърватия е убедителен лидер в групата с 6 точки. Нигерия е с 3 пункта, Исландия и Аржентина с по 1 точка. Предстоят срещите Хърватия - Исландия и Нигерия - Аржентина.

Голова разлика от минус 3 попадения за "гаучосите" към момента, а за "викингите" минус 2 гола. Така убедителна победа на Аржентина срещу Нигерия би означавала почти 100-процентово класиране напред на "гаучосите". "Суперорлите" все пак са с най-добра изходна позиция за продължаване към 1/8-финалите спрямо Аржентина и Исландия. Шансовете на "викингите" също не са за подценяване. Головата разлика на отборите може да се окаже решаваща.