ИЗВЪНРЕДНО! Еуфория на "Лазур"! 4-звездни "канари" - Ботев с уникален триумф (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

49673
на 20.07.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Еуфория на Лазур! 4-звездни канари - Ботев с уникален триумф (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Ботев Пловдив разгроми Байтар Йерусалим в среща-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. 4:0 на "Лазур".  Първият мач в Израел завърши при резултат 1:1. Така "канарите" продължават напред и ще спорят с Маритимо в третия кръг на пресявките на турнира.

По единадесеторката на пловдивчани личеше, че те нямат намерение да изневеряват на стила си и ще играят атакуващ, отворен футбол. Косоко, Стоянов и Неделев поведоха нападението на "канарчетата". Балтанов, Меледже и Виана сноваха в халфовата линия. В защита се разчиташе на Панов, Димов, Генев и Минев. На вратата застана Чворович.

Бейтар е изключително класен тим, в Бургас за гостите стартира Бенаюн, който е бивш играч на грандове като Ливърпул, Челси, Арсенал. Отборът от Йерусалим е много резултатен. Треньорът Николай Киров обаче не направи промени в тактиката на "жълто-черните" и също наложи офанзивна схема.

Супер начало на мача за "канарите". Гол на Димов с глава в 10-ата минута. Бранителят се ориентира много добре при центриране в наказателното поле и бележи. Стадион "Лазур" се тресе, бултрасите подкрепят възторжено любимците си. Бейтар осъществява натиск, а "жълто-черните" разчитаха на контраатаки.

Последваха пропуски на Стоянов и Балтанов. А в 32-ата минута Виана реализира уникален гол. Халфът намери топката от воле на точката на дузпата, а кълбото облиза горната греда и с огромна сила влетя в мрежата. Ювелирно изпълнение - "Ботев, Ботев", ехти на стадиона в Бургас. Попадението може да претендира за гол на месеца в евротурнирите.

До края на полувремето гостите имаха превес във владеенето на топката, а "канарите" отрново съумяха да осъществят опасна бърза атака, Крум Стоянов беше близо до това да вкара трети гол в мача. Двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 2:0. Така 45 минути преди края на спора между Ботев и Бейтар в Лига Европа, пловдивчани имаха 2 попадения преднина.

Само 2 минути след началото на второто полувреме Тошко Неделев изпълни триково фаул, топката се удари в гредата, отклони се към наказателното поле, а там Лъчезар Балтанов засича кълбото - 3:0. Хейстер от Бейтар получи червен картон в 76-ата минута. Бризола в 90-ата минута направи разгрома пълен - 4:0. Косоко пък нацели и греда, пореден ювелирен двубой за нападателя. В следващия четвъртък Ботев Пловдив отново на "Лазур" излиза срещу Маритимо. След Партизани Тирана, "канарчетата" отстраняват и Бейтар Йерусалим в Лига Европа.

Състави:

БОТЕВ (4-1-4-1): Чворович; Панов, Димов, Генев, Минев; Меледже; Неделев, Балтанов, Виана, К. Стоянов; Косоко
Старши треньор: Н. Киров
БЕЙТАР (3-4-3): Клайман, Конт, Клтенс, Мори, Веред, Бенаюн, Езра, Сабо, Хейстер, Серощан, Шехтер
Старши треньор: Ш. Мимер

СЪДИЯ: Кирил Левников (Русия)

Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ