ИЗВЪНРЕДНО! Жестока драма в Лондон - доктори, прекъсвания! Луд мач - Гришо ликува (ВИДЕО)

НАЙ-ВАЖНОТО

80409
на 23.06.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Никол Шерцингер показа свое видео от Лондон. Шерци и Гришо са в един град. А докато Никол изпълнява ангажименти към известно музикално предаване, Григор щурмува титлата на турнира в Куинс.

Димитров победи драматично Данил Медведев в среща от 1/4-финалите на надпреварата.

Успех с 2:1 сета. 6:3, 3:6, 6:3 в отделните части.

Досега Гришо надви с 2:0 сета Райън Харисън и обърна от 0:1 до 2:1 сета Жулиен Бенето в английската столица. Руснакът, който е под номер 60 в тенис-ранглистата при мъжете, преодоля по пътя си към Топ 8 на състезанието Никола Маю  и Танаси Кокинакис.

За полуфиналите вече се класираха Жил Мюлер и Марин Чилич. Гришо (номер 11 в ранглистата) ще спори за място на финала с надвилия от мача между Томаш Бердих и Фелисиано Лопес.

Григор и 21-годишният Медведев впечатлиха с класа и трилър на Централния корт.

Междувременно още една добра новина за българския тенис днес. Цветана Пиронкова за пореден път доказа, че се чувства перфектно на тревни кортове и потегли с впечатляващо 6:2 6:2 над 17-годишната Маркета Вондроушова в квалификациите на турнира в Ийстбърн. Пред Цвети предстои да се изправи срещу Лара Аруабарена в директна битка за място в основната схема.

Гришо е победител в Куинс през 2014 година, а сега е вече само на две крачки от втори триумф в състезанието.

Драмата стана огромна, още по време на загрявката. Данил получи травма. А физиотерапевт влезе на корта. Сериозни проблеми за опонента на Григор. Всички на Централния корт бяха настръхнали. Не се знаеше дали мачът ще се проведе. Гришо вече бе абсолютен фаворит за продължаване напред. Докторът на турнира опита да помогне на младия талант.

Медицински таймаут преди старта на сблъсъка. Двубоят започна със сервис-гейм на Димитров - 1:0. Последва маратонско подаване на Медведев. Дани Валверду подкрепя Гришо от трибуните. А ранният брейк е факт - 2:0. Огромни проблеми за Данил. Затвърждаване на преднината - 3:0. Съперникът на Григор можеше да се откаже във всеки един момент, решавайки да не рискува здравословното си състояние.

Още един дълъг сервис-гейм на Медведев, а сред поредица от равенства и шансове за пробив, брейк номер 2 в мача е осъществен. 4:0. Димитров безупречен на сервис - 5:0.

Първи гейм за близо 2-метровия Данил - 5:1. Гришо сервира за спечелване на сета. Спад в играта на Григор, пробив - 5:2. Руснакът слага лед на дясното си рамо по време на почивката между геймовете. Успех за Медведев на сервис и от 5:0 резултатът става 5:3.

Димитров отново много силен на линията за изпълнение на начален удар. Нито едно второ подаване на Гришо. Цял сет само при първи сервис за Григор - страхотно постижение и 6:3.

Данил търси медицинска помощ, а за да е пълна драмата Димитров сервира при 100 процента успеваемост.

Сет номер 2 започна със сервис-гейм в полза на Медведев. А при подаването на Гришо Данил получи точка за брейк. Опонентът на Димитров премина в атака, стигна до лесна топка на мрежата, но не успя да осъществи уинър. Равенство, а Григор се активизира и не позволи да се стигне до пробив. Важен момент в мача - вместо 0:2 гейма, резултат 1:1. Още геймове в полза на сервиращите - 2:3. Зададе се маратонски гейм, Димитров отрази 2 възможности за брейк, но при третата не съумя да повтори упражнението - 2:4. От ситуацията с евентуално отказване на Данил Медведев, руснакът съумява да стигне до сериозни шансове за успех в мача. 2:5. Григор сервира за оставане в сета - 3:5.

Данил подава за изравняване на резултата в сетовете - 0:15, 15:15, 15:30, 30:30 - форхенд в мрежата, сериозен пропуснат шанс за Гришо, 40:30, гейм и сет - 6:3.

Проблемите при руският талант отшумяват, а Димитров допусна срив в представянето си. Решаваща трета част. Тотален трилър - при 1:1 гейма в третия сет, Григор допусна брейк - 1:2.

Ключов гейм - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, 40:30, 40:40, брейк-пойнт, пробив! 2:2.

Сервис-гейм на нула - 3:2. Какъв мач!

Още един брейк - 4:2. Затвърждаване на преднината - 5:2. Гришо е под пара! 5:3, 6:3 и шампионът от 2014 година се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на надпреварата в Куинс.

Супер физическа подготовка, отиграването на турнира и Златен Гейм с марка Григор Димитров досега в състезанието.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)