ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Вижте цялата управленска програма на правителството до 2021 година!

ТЕМА

ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Вижте цялата управленска програма на правителството до 2021 година!

21061
на 02.08.2017
ИЗВЪНРЕДНО И ПЪРВО В ПИК! Вижте цялата управленска програма на правителството до 2021 година!
Автор:   ПИК

Правителството публикува цялата си програма за периода 2017-2021 година. Документът е на базата на подписаното Коалиционно споразумение между Политическа партия ГЕРБ и Обединени патриоти – НФСБ, АТАКА, ВМРО и е съобразена с приоритетите за управление към него, е записано в увода. 

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

препоръчано

Коалиционното споразумение е сключено в сложна и пълна със заплахи международна обстановка, която поставя договарящите се страни пред изискването за изключителна и повишена отговорност при коалиционното управление на страната. Споразумението се основава на убедеността на страните за неотклонно развитие на България като модерна 4 европейска държава. Държава, в която се съблюдава върховенството на закона, с институции, работещи прозрачно и в интерес на гражданите, създавайки условия за достоен живот, развитие на всеки гражданин, свобода и просперитет. Споразумението отчита необходимостта България да бъде пълноценен партньор на европейските институции при вземане на решения, като отстоява националния си интерес. Програмата за управление на правителството съдържа цели и мерки, чрез които ще се реализират основните приоритети на коалицията. В настоящата програма са включени и мерки за намаляване на административната тежест за гражданите и бизнеса и развитието на електронното управление., се казва в програмата.

Мерките от Програмата за управление на правителството на Република България за периода 2017-2021 г., предложени от първостепенните разпоредители с бюджет, ще бъдат изпълнявани в рамките на утвърдените им бюджети за съответните години. Изменения и допълнения на Програмата могат да бъдат правени след съгласуване с политическия съвет на коалицията. Вярваме, че не държавата създава икономика, заетост и доходи, те са функция на реалния сектор, пишат министрите.

 

Ето какво се казва още в началото на документа:

Държавата създава правилата и формира бизнес средата. Тя е длъжна да създава добри правила и да следи за спазването им, да поддържа добра бизнес среда, за да може предприемачите да се чувстват сигурни и мотивирани, да развиват бизнеса си и да правят нови инвестиции. Всички опити държавата да създава мащабна изкуствена заетост за сметка на данъците, събрани от гражданите, водят единствено до натрупване на нови задължения за бъдещите поколения. Усилията на държавата ще бъдат насочени към поддържането на съществуващата икономика и привличане на нови инвестиции. Само с нови инвестиции, осъществени от българските предприятия, както и от чуждестранни инвеститори ще се откриват нови работни места, ще се повишават доходите. Държавата може да подпомага този процес. Преди да започне да помага на бизнеса държавата трябва да направи всичко възможно да не му пречи той да се развива. Същевременно държавата ще предприеме действия за развитие на демографския потенциал, с цел преобръщане на тенденцията за намаляване на българското население, като задължителна предпоставка за успешното привличане на инвестиции. В допълнение към ниските данъци, ключови са работещата съдебна система, бързата и компетентна администрация, но най-вече – намаляване броя и олекотяване на разрешителните и лицензионни режими. Чрез намаляване на административната тежест върху бизнеса, до голяма степен ще се улесни стартирането и правенето на бизнес, страната ще се превърне в по-атрактивно място за нови инвестиции. Фискалната стабилност не е достатъчна за гарантиране на икономически просперитет. През последните години получихме убедителни примери, че трупането на бюджетни дефицити и то за дълъг период от време води до катаклизми в икономиката на дадена държава, които могат да обезверят и променят живота на цели поколения, превръщайки ги в заложници на минали неблагоразумни решения. Правителството няма да повиши данъците. Водещо е разбирането, че свободният, образованият и информиран човек може най-добре да вземе решение как да използва благата, които самият той произвежда.

НАШЕТО ВИЖДАНЕ:

Ако искаме държавата да дава повече пари на бизнеса и гражданите, тя трябва да събира повече данъци от бизнеса и гражданите. Въпреки това съществуват редица възможности държавата да прилага политики за развитие на икономиката чрез грижа за всяко малко и средно предприятие: Силен контрол върху монополите и гарантиране на честна и свободна конкуренция; Справедливо разпределение на публичния ресурс за доставки, строителство и услуги, следвайки принципите на прозрачност, честна конкуренция и най-добро качество на възможно най-добра цена; Национални програми за подпомагане на енергийната ефективност, на периферните и обезлюдени райони, както и за насърчаване на нови земеделски стопанства; Ефективно използване на средствата от европейските фондове, с акцент върху програмите за конкурентоспособност, иновации, образование и наука. Ще бъде променена технологията на функциониране на държавната машина – основно чрез ускорено въвеждане на електронното управление като универсална мярка за достъпност, прозрачност и бързина.

Можете да я видите ТУК

Следвайте ПИК в Телеграм и Туитър

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
ПИК TV x
ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО) ПИК TV! Зам.-шефът на Сметната палата, нарочен за служебен премиер: Съжалете ни! Жена ми от месец не спи (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК