НАЙ-ВАЖНОТО

70032
на 10.10.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Исторически резил! Кошмар в Люксембург! Лъвовете... (ОБНОВЕНА)

След 13 поредни победи на България в квалификационни мачове с Люксембург, след поражение на Йоаким и компания с 8 гола разлика в Швеция, "лъвовете" на Петър Хубчев щурмуваха Великото херцогство, а резултатът е исторически. Провал за нашите - 1:1, в световната квалификация.

Родният отбор няма да участва на Мондиал 2018, оставайки на четвърто място в квалификационната си група. Страданията на терена за "лъвовете" срещу играчите от Люксембург са сериозни. Хикс при визита, изстрадана победа в София (4:3), загуба на младежката гарнитура у дома (0:1).

Тимът от Великото херцогство прогресира, подрежда се пети в групата. Беларус завършва на шестата позиция. Холандия на трето място, Швеция заема втората позиция и ще играе бараж за класиране за Световното в Русия, а Франция отива директно на Мондиала, печелейки квалификационната група.

Резилът за нашите е исторически. От 2004-а година България няма класиране за голям форум, а в сегашните квалификации нашите се отчитат със само 1 спечелена точка в общо 5 гостувания.

"Сега започвам да треперя и се притеснявам от Люксембург", заяви Хубчев след двубоя с Франция. И позна, не много лесен и със сигурност неприятен сблъсък за "лъвовете".

За жалост, срещата започна с грешка в отбраната на България и гол за домакините в 3-ата минута. Оливие Тил е точен, кошмарно представяне на нашите в отбрана,  асистенция на Жоаким, бивш играч на ЦСКА. Последваха няколко опасности и пред двете врати, но без чисти голови положения. Така се стигна до 42-ата минута, когато на три пъти домакините стреляха в близост до Илиев, а топката не пожела да влети в мрежата. Пропуск за Люксембург и в 45-ата минута. По този начин "лъвовете" се оттеглиха с попадение пасив на почивката.

В 52-ата минута Йоаким и Турпел излязоха на добри стрелкови позиции, шанс за родните национали, че топката не влетява в мрежата. Последваха няколко опасности пред вратата на домакините.

Най-чистото положение за попадение в двубоя се откри пред Гълъбинов. Централният нападател влезе като резерва в началото на второто полувреме, а в 64-ата минута остана сам срещу вратаря на Люксембург. От близка дистанция обаче острието стреля в стража.

Гол на Чочев в 68-ата минута, Ивайло бележи с глава. Последва още един сериозен пропуск на Гълъбинов, "Лъвовете" поискаха дузпа в края на сблъсъка, реферът не посочи бялата точка, а срещата завърши при резултат 1:1.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЮКСЕМБУРГ: Жубер, Холтер, Филипс, Малгет, Яниш, Мартинс, Муч, В. Тил, Да Мота, Йоаким, О. Тил

БЪЛГАРИЯ: Илиев, С. Попов, Бодуров, Божиков, Занев, Славчев, Чочев, Неделев, Краев, И. Попов, Делев

Съдия: Ищван Вад (Унгария).

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)