ИЗВЪНРЕДНО! Колосална драма в Рим - рожденикът Григор се бори лъвски, но... (ОБНОВЕНА)

172044
на 16.05.2018

Днес Григор Димитров става на 27 години. В гладиаторска битка от втория кръг на Мастърса в Рим, Гришо обаче отстъпи на Кей Нишикори с 1:2 сета. 7:6 (4), 5:7, 4:6 в изключително драматичен спор. Френетична среща, фантастични отигравания и на двамата тенисисти. Григор показа много висока класа, но отстъпва пред Кей.

Японецът вече води с 4:1 успеха в преките двубои.

Нишикори е бивш номер 4 в тенис-ранглистата, към момента Димитров заема въпросната позиция в подреждането в Тура при мъжете.

Мачът стартира с известно закъснение спрямо стартовите прогнози за начало на двубоя. Забавянето се дължи на здравия спор между Стивънс (САЩ) и Канепи (Естония). Които в среща преди Димитров - Нишикори завършиха при резултат 2:1 сета за американката, с трилър в третата част.

Кей Нишикори ще играе в следващия кръг с Колшрайбер (Германия).

Ето как се разви драматичната битка!

Сервис-гейм на нула за Гришо! Подаване на 30 за Нишикори - 1:1. Гейм на 30 и за Димитров - 2:1, без пробиви до първата почивка в мача. Бърз гейм за Кей - 2:2.

Григор сервира - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40, 30:40, 40:40, точка за брейк пред Нишикори, равенство, нова възможност за пробив, равенство, аванс за Кей, брейк! Димитров отрази 5 точки за пробив, но при шестата се пропука - 3:2 за Нишикори. Подаване на 15 за Кей - 4:2 в негова полза. Гейм на 15 за Гришо - 3:4. Сервис-гейм на 30 за Кей - 5:3 за японеца.

Димитров подава за оставане в сета, гейм на 30 за Григор - 4:5.

Нишикори сервира за частта - 0:15, 0:30, 0:40, брейк на нула за Гришо - 5:5.

Сервис-гейм на 0 за Димитров - 6:5.

Гейм на 15 за Кей - 6:6.

ТАЙБРЕК!

Прецизен сервис и 1:0 точки за Гришо.

Нишикори изравни - 1:1. При следващото разиграване един от съдиите на линиите отсъди топка в аут на Нишикори, главният рефер обаче прецени точката да се преиграе.

Гришо протестира повече от бурно.

А последвалата размяна на удари бе спечелена от Кей - 2:1 точки за японеца.

Димитров изравни - 2:2. Мини-брейк за Нишикори и 3:2 за Кей.

4:2. Мини-пробив за Гришо - 3:4.

4:4. 5:4 за Димитров.

Мини-брейк за Григор - 6:4. Още един мини-пробив - 7:4 точки за Гришо. 1:0 сета за Димитров!

В началото на дългия гейм се стигна до скандална ситуация с Григор. Гришо видимо се ядоса на отсъждане на главния съдия. Последваха думи на висок глас от Димитров. Малко по-късно се зададе преднина от 4:2 точки за Нишикори, а Григор обаче успя да се мобилизира пределно и да поведе с 1:0 части!

Подаване на 30 за Нишикори в началото на втория сет. Сервис-гейм на 30 и за Гришо. Гейм на 30 за Кей, без брейкове до първата почивка в частта.

Гейм на 40 за Григор - 2:2. Сервис-гейм за Нишикори и 3:2 за Кей. Гейм на нула за Димитров - 3:3.

Пробив на 15 - 4:3 за Гришо!

Зададе се маратонски сервис-гейм на Григор, а Нишикори съумя да върне брейка - 4:4.

Подаване на 0 за Кей и 5:4 в негова полза. Гейм на 30 за Димитров и 5:5. Сервис-гейм на 30 за Нишикори - 6:5 гейма за опонента на Гришо.

Пробив на 30 за Кей Нишикори във важен момент. Японецът печели сета със 7:5.

Четири сравнително безпроблемни гейма в полза на подаващите на старта на решаващия трети сет.

В този момент Григор натисна турбото здраво и успя да осъществи брейк за 3:2.

Сервис-гейм на 15, преднината е затвърдена - 4:2.

Гейм на 30 за Нишикори - Кей изостава с 3:4.

Зададе се много оспорван гейм, в една от ситуациите Кей Нишикори също изрази сериозни претенции към отсъждане на рефера, маратонска битка при въпросното подаване на Григор и брейк за Нишикори - 4:4.

Последва нов маратонски гейм, а Кей съумя да отрази възможност за пробив и поведе с 5:4.

Брейк за Нишикори на 40 и 6:4 за японеца, 2:1 сета в негова полза.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март
СУПЕР ИНТРИГА В ПИК! Защо всички мълчат за провала на преговорите? ГЕРБ и ППДБ май си оставиха вратичка (НА ЖИВО) СУПЕР ИНТРИГА В ПИК! Защо всички мълчат за провала на преговорите? ГЕРБ и ППДБ май си оставиха вратичка (НА ЖИВО)