ИЗВЪНРЕДНО! Колосална драма за Купата! "Белите" ликуват, шок за "сините" (ОБНОВЕНА)

225926
на 09.05.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Колосална драма за Купата! Белите ликуват, шок за сините (ОБНОВЕНА)

Славия печели Купата на България. "Белите" победиха Левски след дузпи. 0:0 в редовното време и продълженията и 4:2 за Славия при дузпите. Георги Петков е герой за "белите", спасявайки дузпа в началото на срещата и парирайки редица опасни изстрели към неговата врата. Над 30 000 по трибуните на Националния стадион, уникална атмосфера за футбол. Радост за феновете на Славия и шок за "сините" във финала.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

"Белите" ликуваха със златен дубъл през 1996-а, сега Славия отново има повод за огромна радост във футбола. "Белите" триумфират като победители за осми път в надпреварата за националната купа. Последният по-значим трофей на "сините" пък датира през изключително далечната вече за традициите на гранда 2009 година.

В 10-ата минута съдията Никола Попов отсъди дузпа за игра с ръка на Узунов. Зад топката застана Жорди Гомес. Халфът шутира остро, топката се насочи към долния десен ъгъл на вратата, а Георги Петков (бивш страж на "сините") парира кълбото. Пропуск за Левски от бялата точка.

Малко по-късно Паулиньо стреля опасно, а Петков отново се намеси. В 30-ата минута Паулиньо проби през центъра на защитата на "белите", шутира по земята, а топката премина на сантиметри от лявата странична греда, късмет за Славия в ситуацията. Галин Иванов стреля силно от фаул в 35-ата минута, а Митрев улови кълбото. До края на полувремето играч на "белите" претендира за дузпа, реферът обаче прецени, че има симулация и вдигна жълт картон на футболиста. Вратарят Петков пък се намеси умело при спорно върната топка. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Секторите "А", "Б" и "В" се препълнени. 2 минути след подновяването на играта Буш шутира силно, а кълбото мина в страни от вратата.

Между 50-ата и 70-ата минута се зададе превес във владеенето на топката на "сините", но без чисти голови положения. В 78-ата минута Серджиу Буш от близка дистанция шутира високо над вратата. Обертан в 81-ата минута стреля изключително силно, а Петков отклони коженото кълбо. Габи Обертан от много добра позиция в 87-ата минута изпрати топката към вратата, Георги Петков отби кълбото, което се удари в лявата странична греда и не влетя в мрежата. Огромен късмет за Петков и Славия при положението.

Така в редовните 90 минути не бяха отбелязани попадения. В началото на първото продължение и Митрев, и Петков се наложи да показват рефлекс, за да парират опасни изстрели. В 115-ата минута Прохазка шутира силно, а Георги Петков се отчете с поредно спасяване. Без голове след 120 минути игра.