ИЗВЪНРЕДНО! Гладиатор - "Гришо, Гришо", кънти на корта! В жестока битка - Димитров... (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

314051
на 19.01.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Гладиатор - Гришо, Гришо, кънти на корта! В жестока битка - Димитров... (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

Гришо Димитров постигна изключително важна победа на Централния корт в Мелбърн! В мач от третия кръг на Аустрелиън Оупън - Григор, надви 20-годишния стремглаво прогресиращ - Андрей Рубльов. 3:1 сета за Гришо. 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 в отделните части.

Руснакът е под номер 32 в тенис-ранглиста. Припомняме, че само преди броени месеци - Рубльов, отстрани Димитров на Откритото първенство на САЩ, печелейки с 3:0 сета. Сега Григор получи шанс за реванш и го оползотвори.

До момента в Мелбърн, Григор надигра още с 3:0 сета австриеца Денис Новак и с 3:2 сета американеца Макензи МакДоналд. Колоритна българска агитка подкрепя Гришо на "Род Лейвър Арена". Димитров ще спори в осминафиналите с Цонга или Кирьос.

Мачът започна с пробив за Андрей Рубльов, Гришо обаче съумя да върне брейка за 2:2. След това Григор отрази 2 последователни възможности за пробив, взе сервис-гейма си и поведе с 3:2. Зададе се поредица от геймове за подаващите - 3:3, 4:3. В този момент последва изключително оспорван сервис-гейм на Рубльов, а Гришо успя да осъществи важен брейк - 5:3. Подаване на Димитров, гейм и сет - 6:3.

Григор направи пробив за 2:1 във втория сет. Затвърждаване на брейка - 3:1, създадоха се впечатления, че Рубльов по-трудно понася изключителните горещини в Мелбърн. Андрей обаче се мобилизира и върна пробива за 4:4. Руснакът записа 3 гейма поред и от изоставане с 2:4, излезе напред в резултата в частта - 5:4 за Рубльов. Серията на Андрей продължи, брейк за опонента на Гришо и 6:4. 1:1 в сетовете.

До първата почивка в сет номер 3 не се осъществиха пробиви като Гришо пропусна няколко възможности за брейк при 1:1 гейма, Рубльов обаче удържа подаването си и поведе с 2:1 в частта. Серия от геймове за подаващите - 2:2, 3:2.

В този момент Андрей проби за 4:2, Гришо отговори също с брейк, намалявайки пасива си - 3:4.

Последва много важен сервис-гейм на Григор. Нашият поведе с 40:0, след което допусна 2 двойни грешки, още една точка за Рубльов и 40:40, Димитров обаче намери сили за 2 прецизни сервиса и изравни - 4:4.

Гришо включи турбото и осъществи ключов пробив - 5:4 за нашия. Андрей пък удари тенис-ракетата си от корта. Преломен момент в спора.

Четвърти пореден гейм за Григор - Димитров печели частта с 6:4! 2:1 сета!

Чуха се мощни възгласи в подкрепа на Гришо!

Без брейкове до първата почивка в сет номер 4. Като при 1:1 гейма Андрей Рубльов съумя с много усилия да удържи подаването си. Серията от геймове за сервиращите продължи. При 2:2 Рубльов отново изпита затруднения, но Григор не стигна до ранен пробив в частта.

След това Гришо отрази поредица от възможности за брейк и изравни 3:3.

Димитров проби за 4:3, ключов момент! Григор съхрани преднината си, спечели сета с 6:4, с което и срещата! Световният номер 3 се класира за 1/8-финалите в Мелбърн.

ПИК TV: Борисов на среща със симпатизанти: ППДБ са направили 200 метра път за 3 години, а до него дупки и жаби скачат. Засилва се усещането, че се връщаме на власт. Цял живот съм се имал за умен и красив и сега изведнъж се яви Христо....(ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПИК TV: Борисов на среща със симпатизанти: ППДБ са направили 200 метра път за 3 години, а до него дупки и жаби скачат. Засилва се усещането, че се връщаме на власт. Цял живот съм се имал за умен и красив и сега изведнъж се яви Христо....(ВИДЕО/ОБНОВЕНА)