ИЗВЪНРЕДНО! Супер трилър на Световното! "Червения динамит" и "кенгурата"...

53384
на 21.06.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Супер трилър на Световното! Червения динамит и кенгурата...

Дания и Австралия завършиха при равенство 1:1 в среща от група "С" на Мондиал 2018 в Русия.

С хикса "червения динамит" временно оглави класирането с актив от 4 точки след два изиграни мача, докато "кенгурата" са с 1. По-късно през деня е другата среща в карето между Франция и Перу, които са съответно с по 3 и 0 точки.

Както казва клишето, днес двата отбора си разделиха по едно полувреме. Дания игра по-добре през първата част, особено в началните минути, докато съперникът на европейците имаше по-солидните възможности през втората част.

Кристиян Ериксен откри резултата още в 7-ата минута! Звездата на датчаните бе изпуснат в наказателното поле, за да може той с бомбен и ефектен фронтален удар да вкара за 1:0!

Голът вдъхна допълнителна увереност на селекцията на Дания като Поулсен и Систо имаха добри ситуации, но действаха разсеяно в предни позиции.

Противно на логиката с оглед ситуацията на терена австралийците изравниха минути преди края на полувремето!

Юсеф Поулсен игра с ръка в наказателното поле при удар срещу вратата, а с помощта на системата ВАР, съдията Лаос отсъди правилно дузпа. Зад топката застана Йединак, който не сгреши – 1:1!

През второто полувреме "кенгурата" бяха по-дейният отбор на терена, а грешка на Каспър Шмайхел можеше да им позволи да стигнат до пълен обрат, но Крузе не успя да се добере до топката, пише "Новспорт". Удар на Аарън Моой пък профуча на сантиметри над вратата. Датчаните отговориха с шутове на Поулсен и Систо. В заключителните минути на мача Шмайхел показа добър рефлекс при два последователни удара, съответно на Арзани и Леки и така до нов гол не се стигна.

В крайна сметка Дания – Австралия 1:1 и предстоящи много интересни заключителни мачове в карето. В последния кръг от група "С" Дания се изправя срещу Франция, докато Австралия ще играе с Перу.

ДАНИЯ - АВСТРАЛИЯ 1:1

1:0 Ериксен 7'
1:1 Йединак 38'-д.

Дания: 1. Шмайхел, 4. Кяер, 6. Кристенсен, 8. Дилейни, 9. Йоргенсен, 10. Ериксен, 14. Далсгаард, 17. Стригер, 19. Шьоне, 20. Поулсен, 23. Сисито

Австралия: 1. Райън, 5. Милиган, 7. Леки, 10. Крузе, 11. Набут, 13. Моой, 15. Йединак, 16. Бехич, 19. Рисдън, 20. Сейнсбъри, 23. Рогич

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)