ИЗВЪНРЕДНО! На Националния стадион - огромна драма! "Водно" дерби - "червените" в екстаз - любимецът на Сектор "Г" Каранга... (ОБНОВЕНА)

245517
на 18.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! На Националния стадион - огромна драма! Водно дерби - червените в екстаз - любимецът на Сектор Г Каранга... (ОБНОВЕНА)

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

ЦСКА победи Левски с 1:0 в голямото дерби от 26-ия кръг на шампионата. Каранга е герой за "червените", Фернандо реализира единственото попадение в срещата в 84-ата минута.

Играчите на Стамен Белчев имат 63 точки, подопечните на Делио Роси са с 50 пункта и са на трето място в таблицата към момента. Лудогорец също като "армейците" е с 63 точки. "Орлите" обаче са с мач по-малко.

Преди двубоя автобус с фенове на "сините" беше изпотрошен на автомагистрала "Тракия".

Силен дъжд, тежки условия за футбол на Националния стадион и драматичен футболен спор.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон, Кристиан Малинов, Рубен Пинто, Кирил Десподов, Тиаго Родригес, Енрике Рафаел, Фернандо Каранга

Старши треньор: Стамен Белчев

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов; Филипе Нашименто, Кали Тиам, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Паулиньо, Станислав Костов

Старши треньор: Делио Роси

СЪДИЯ: Никола Попов

СТАДИОН: "Васил Левски"

НАЧАЛО: 13:00 часа

Двубоят започна с натиск на "сините". Като Обертан в 5-ата минута направи пропуск от близка дистанция. Постепенно ЦСКА изравни владеенето на топката. Теренът бе изключително тежък. Дъждът не спираше да се изсипва над стадиона, а тревното покритие започна да наподобява "басейн"!

Изобилсват и остри единоборства. В 24-ата минута Паулиньо падна в наказателното поле на "червените", а съдията прецени, че дузпа няма. Малко преди това Тиаго застраши вратата, пазена от Митрев. В 38-ата минута Каранга стреля опасно с глава, но не сполучи. Костов в 43-ата минута шутира силно, Черниаускас обаче парира топката.

Без голове до почивката. На полувремето треньорът на Левски - Делио Роси, предприе смяна, пускайки в игра Серджиу Буш. Теренът напусна Станислав Костов.

За радост на играчите, дъждът спря за началото на втората част на мача. Тревното покритие обаче продължаваше да е неблагоприятно за по-техничен футбол.

Тиаго стреля силно от фаул в 57-ата минута, а кълбото профуча над вратата на "сините". Нито едно 100-процентово голово положение до 65-ата минута. Поредица от остри нарушения, единоборства и нерви на терена. Водата по зеления килим затрудни и двата отбора. Малинов шутира неточно в 66-ата минута. Малко след това Прохазка от фаул намери стената.

Едвин Джеси замени Енрике Рафаел при "червените", Хеан Бланко пък влезе на мястото на Рубен Пинто. Делио Роси пък смени Обертан, а на терена се появи Ривалдиньо.

В 84-ата минута Каранга засече топката в наказателното поле, пращайки я в мрежата, след центриране на Тиаго - 1:0 за ЦСКА. Ювелирно докосване до кълбото на Фернандо, технично отиграване.

Лое замени Малинов в 88-ата минута, а "армейците" съумяха да запазят преднината си. Победа за подопечните на Белчев.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)