ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма в "Арена Армеец"! Тежка контузия и загуба с 0:3 за волейболистите ни (СНИМКИ)

Волейбол

67771
на 02.06.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма в Арена Армеец! Тежка контузия и загуба с 0:3 за волейболистите ни (СНИМКИ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха с 0:3 от Австралия. Тежката загуба за "лъвовете" дойде след слаба игра и сериозна контузия на Георги Братоев. Припомняме, че късно снощи нашите изпуснаха да победят Сърбия в първия си мач от турнира в Група 5 от Лигата на нациите в София.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

"Кенгурата" се представиха много добре, но отстъпиха на европейския шампион Русия с 1:3 на старта на турнира вчера.

Последният мач между България и Австралия бе преди 2 години, когато в директна битка за оставане в бившата вече Световна лига "трикольорите" надделяха драматично с 3:2 гейма, пише спортал.бг.

Пламен Константинов заложи в стартови състав на няколко нови имена. Георги Братоев започна титуляр на разпределителския пост. Братята Розалин Пенчев и Николай Пенчев бяха двойката посрещачи за България. Илия Петков замени в основния състав капитана Виктор Йосифов, а Владислав Иванов започна като либеро.

Австралийците успяха да поведат при пъровото техническо прекъсване с 8:6. Розалин Пенчев атакува със 100 км в час и България изравни при 10:10. Страхотна блокада на Светослав Гоцев и Георги Братоев направи резултата 13:13. Две поредни точки на австралийски диагонал Линкълн Уилямс, който атакува с лявата ръка - 13:15. Нова успешна атака на Линкълн Уилямс и Австралия поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване. “Озитата” дръпнаха с 3 точки при 21:17. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Възпитаниците на Марк Лебедев дръпнаха с 23:18 и се приближиха много до успех в първата част. Австралия стигна до геймбол при 24:18. Българските волейболисти спасиха 5 геймбола, но в крайна сметка Австралия спечели първата част с 25:23.

Австралийските волейболисти взеха минимална преднина в началото на втората част. Светослав Гоцев изравни при 5:5 с бърза атака през центъра. Момчетата на Марк Лебедев поведоха с точка при първото техническо прекъсване - 8:7. При 8:10 Валентин Братоев се появи в игра на поста диагонал на разпределителя. Единична блокада на Валентин Братоев изравни резултата при 10:10. “Озитата” поведоха с 14:13, но николай Пенчев успя да изравни при 14:14. Страхотна единична блокада на Светослав Гоцев изведе България напред при 15:14. Националите поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. Двубоят продължи равностойно до 20:20. Австралия поведе с 21:20 и Пламен Константинов взе прекъсване за България. При последвалото разиграване Линкълн Уилямс направи резултата 22:20 за Австралия. Атака в аут на Линкълн Уилямс донесе равенство при 23:23. Амрк Лебедев взе прекъсване за Австралия. При последвалото разиграване блокадата на гостите спря атаки на Валентин Братоев и Светослав Гоцев и стигна до геймбол при 24:23. Ас на Пол Сандерсън сложи край на втората част при 25:23 за Австралия.

В началото на третия гейм тежка контузия получи разпределителят на "лъвовете" Георги Братоев. Той беше изнесен на носилка след ужасяващо изкълчване на глезена.

В началото на третата част Пламен Константинов пусна в игра Тодор Скримов, Виктор Йосифов и върна в състава Николай Учиков. Българските волейболисти стартираха добре в тази част и поведоха със 7:5. Успешна атака на Николай Учиков и 8:6 за България при първото техническо прекъсване.

Два поредни аса на Тодор Скримов доведоха до 16:13 при второто техническо прекъсване. Ас на капитана Виктор Йосифов направи резултата 18:15. Марк Лебедев взе прекъсване за Австралия. Великолепно изпълнен техничен пайп на Тодор Скримов направи резултата 19:16. България поведе с 20:17. Атака на Пол Сандерсън по блокадата намали разликата на 2 точки при 18:20. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Първа точка на влезлия като резерва Алекс Грозданов - 21:19.  Виктор Йосифов атакува остро в центъра за 22:20. България стигна до геймбол при 24:22. Австралия спаси първия геймбол, а след това и втория и изравни при 24:24. Австралия стигна до мачбол при 25:24. Николай Учикова атакува в аут и Австралия загуби третата част с 26:24 и мача с 0:3 гейма.

Снимки: ПИК

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова скочи: Искаме оставката на Росен Желязков (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова скочи: Искаме оставката на Росен Желязков (ОБНОВЕНА)