ИЗВЪНРЕДНО! Огромна драма в Лондон - Гришо е аут! Епичен 1/2-финал

НАЙ-ВАЖНОТО

84266
на 24.06.2017

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Гришо Димитров загуби от Фелисиано Лопес в изключително драматичен 1/2-финал. Така Григор е аут от турнира в Куинс. Поражение с 1:2 сета. 5:7, 6:3, 2:6 в отделните части.

Досега в надпреварата Димитров бе надвил Райън Харисън, Жулиен Бенето и Даниил Медведев.

Гришо спечели трофея в Куинс през 2014-а година. Във финала Григор игра именно с Лопес. Триумф след 2:1 сета - три тайбрека в мача. Балансът в преките двубои между двамата вече е 2:2 успеха.

За двубоя за титлата в тазгодишното издание се класира още Марин Чилич, който победи с 2:1 сета по-рано днес Жил Мюлер. Гришо е под номер 11 в света, а Фелисиано е 32-и в тенис-ранглистата при мъжете.

Лъвски старт за Димитров в 1/2-финала. Гришо изоставаше с 15:40 при свой сервис, но се мобилизира и спечели 4 поредни точки. Така до брейк не се стигна - ключов момент още в началото на сблъсъка. 1:0. Преди 3 години двубоят между Григор и Фелисиано предложи 3 тайбрека, а хасковлията обърна от 0:1 до 2:1 сета Лопес. Сега се очакваше отново срещата да е изключително равностойна, а всеки пробив да е от огромно значение.

Сервис-гейм за испанеца - 1:1.

0тново проблеми за Гришо на сервис - 0:15, 0:30, за радост на феновете на Димитров - импулс в представянето на Григор - 4 поредни точки и 2:1.

35-годишният Лопес изравнява резултата 2:2. Фелисиано разчита на много добрия си начален удар. За щастие Гришо не допусна да се стигне до ранен брейк, макар да имаше сериозни затруднения.

Бърз сервис-гейм за Димитров - 3:2. Всеки пробив се очертаваше да е решаващ, въпросът беше кой тенисист ще съумее да стигне до брейк. 3:3.

Облаци над корта, капки дъжд, сериозна драма. Мачът е прекъснат.

След около 10-минутна пауза подновяване на играта. Сервис-гейм на нула за Гришо - 4:3. 4:4, 5:4, 5:5 никакви проблеми за подаващите. При този резултат, Григор обаче се пропука - пробив от 40:15 - 5:6. 5:7 - Лопес безупречен на сервис, Фелисиано не бе загубил нито един гейм при свое подаване досега в турнира.

Така след прекъсване поради дъжд и крах на Димитров в решителен сервис-гейм преди тайбрек, Гришо беше до стената в 1/2-финала.

Дани Валверду подкрепя Григор от трибуните. Гейм за Димитров в началото на втората част 1:0. На сервис застана Лопес - 1:1.

Отново проблеми за Гришо - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, 30:40 - френетичен уинър-ретур на Фелисиано, 40:40 Димитров отрази възможността за брейк, преднина за Григор, гейм - 2:1.

Последва маратонски сервис-гейм на Лопес, а Гришо не се възползва от поредица от шансове за пробив - 2:2. Фелисиано се измъква във важен момент. Григор пропусна златен шанс в мача.

Факт е обаче по-добрата игра на Димитров в този отрязък от сблъсъка - 3:2. Отново дъжд - прекъсване!

Над 30 минути пауза, но дъждът спря! Тенисистите са на корта. Битката бе подновена.

3:3, 4:3. В този момент Гришо натисна турбото. Брейк. За първи път от началото на надпреварата подаването на Фелисиано е пробито. 5:3 - ювелирно отиграване на Григор при 40:40 - публиката аплодира дълго. 6:3. Димитров под пара - равенство в сетовете.

3 бързи сервис-гейма в полза на подаващите за старт на решителната част. При резултат 2:1 се зададе маратонски гейм - над 9 минути борба в него. Григор отрази 6 гейм-бола и успя да изравни 2:2. Ключов момент в 1/2-финала. Лопес на сервис - гейм на 30. 3:2. Страхотен двубой.

Неприятности за Димитров - 0:15, 0:30, 15:30 - след използване на "Ястребово око" точката е за Гришо, 30:30 - Григор се подхлъзна, опасно падане. 30:40, 40:40 - пореден отразен брейк-пойнт, преднина за Димитров, равенство, отново шанс за пробив пред Фелисиано, топка в мрежата на Гришо - огромна грешка. 4:2 за Лопес. 5:2 за Фелисиано. Пробив - 6:2, Димитров е аут от турнира.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за Турски поток: Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за "Турски поток": Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО)