ИЗВЪНРЕДНО! Огромна радост за "сините"! В люто дерби с "канарите" - Левски... (ОБНОВЕНА)

71259
на 21.07.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Огромна радост за сините! В люто дерби с канарите - Левски... (ОБНОВЕНА)

Левски победи с 1:0 Ботев Пловдив като гост в голямото дерби на първия кръг на родния шампионат. Илия Димитров донесе успеха на "сините" с попадение в добавеното време на срещата, играна на спортния комплекс в Коматево. 22-годишният голмайстор Димитров е юноша на Левски.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Мариани и Костов от гостите застрашиха вратата на "жълто-черните"  в началото на спора. След това последва опит за натиск на "канарите". През първия половин час на мача домакините не съумяха да създадат по-сериозно голово положение.

След отпадането от Вадуц в Лига Европа, "сините" са водени в дербито от Георги Тодоров (треньор в ДЮШ на "Герена"). В 36-ата минута Станислав Костов излезе на много добра стрелкова позиция, шутира остро, а топката премина на сантиметри от вратата на "жълто-черните".

Тодор Неделев в 42-ата минута стреля опасно от фаул, кълбото обаче не пожела да влети в мрежата. Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Високо темпо на игра в началото на второто полувреме. Отлична атмосфера за футбол на съоръжението.

Обертан в 55-ата минута намери Костов в близост до вратата, Станислав шутира, а стражът Кайзер се отчете с класно спасяване. В 79-ата минута Петков от домакините също нямаше късмет пред гола.

В добавеното време на двубоя Обертан проби по дясното крило, подаде прецизно в наказателното поле, а влезлият като резерва Илия Димитров реализира - 1:0 за Левски. Домакините изразиха претенции за засада на Димитров, реферът обаче зачете попадението.

Така "сините" се поздравиха с драматична победа.

Ботев Пловдив гостува на Септември в следващия кръг, а Левски ще играе с Черно море на "Герена".

ТИТУЛЯРИТЕ:

БОТЕВ: Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Минев, Балтанов, Юсеин, Густаво, Неделев, Ндонгала, Петков
Треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: Полачек, Цветкович, Белаид, Яблонски, Горанов, Белмонт, Гомес, Обертан, Мариани, Кабрал, Костов
Треньор: Георги Тодоров (временен наставник на А-тима на "сините")

Стадион: Коматево
Съдия: Станислав Тодоров

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО) ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО)