ИЗВЪНРЕДНО! Огромна сензация на Мондиала! Кошмарен мач за Меси - в лют спор - "гаучосите" и бойките "викинги"... (СНИМКИ)

63804
на 16.06.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Огромна сензация на Мондиала! Кошмарен мач за Меси - в лют спор - гаучосите и бойките викинги... (СНИМКИ)

Аржентина не успя да победи Исландия в дебютния си мач на Мондиал 2018. Двубоят от група "D" на турнира завърши 1:1. Головете на стадион "Спартак" в Москва бяха дело на Серхио Агуеро (19) и Алфред Финбогасон (23). В 64-ата минута Лионел Меси пропусна дузпа.

Точката и попадението бяха първи за северняците на Световни първенства. Отличен мач изигра и вратарят Хеймир Халдарсон, който освен наказателния удар, спаси още няколко опасни положения.

В другия двубой от групата един срещу друг се изправят Хърватия и Нигерия.

Първата сериозна опасност дойде пред вратата на Исландия. В 8-ата минута Меси центрира в наказателното поле, където Таляфико от трудна позиция стреля с глава в аут. В ответната атака европейците също бяха близо до попадение.

След грешка в защитата Бярнасон се озова на чиста позиция, но стреля встрани. В 17-ата минута Халдарсон боксира силен удар на Меси извън наказателното поле.

По-добрата игра на Аржентина в тези минути даде резултат две минути по-късно. Рохо опита удар от далечна дистанция, топката попадна в Агуеро в наказателното поле. Нападателят се обърна и с тежък удар не остави шансове на Халдарсон за 1:0.

В 23-ата минута северняците стигнаха до изравнителен гол след грешка на Вили Кабайеро. Диагонален удар на Сигурдсон рикошира в играч на Исландия и затрудни стража на "гаучосите", който изби кълбото право в Алфрен Финбогасон. Нападателят нямаше никакви затруднения на празна врата да се разпише.

Последва нов натиск на южноамериканците, но възпитаниците на Хорхе Сампаоли не съумяха да затруднят Халдарсон. Отаменди и Билия стреляха високо в аут. В 42-ата минута аржентинците поискаха дузпа за игра с ръка на Рагнар Сигурдсон след центриране на Салвио, но съдията Симон Марчиняк отсъди корнер. В края на полувремето Гилфи Сигурдсон пропусна две добри възможности. Първо негов диагонален удар бе избит от Кабайеро, а след това от удобна позиция с воле прати топката в аут.

Втората част започна с по-активни действия на Аржентина. Отаменди с глава стреля в аут след центриране от корнер. В 64-ата минута Аржентина получи право да изпълни дузпа. Магнусон фаулира Агуеро в наказателното поле и Марчиняк посочи бялата точка.

Зад топката застана Лионел Меси, който стреля в лявата част на вратата, но Халдарсон успя да избие.

Малко след това Лео опита да реализира и от пряк свободен удар, но прати коженото кълбо над вратата. В 72-ата минута Халдарсон спаси удар от далечна дистанция на Банега.

В 77-ата минута Симон Марчиняк можеше да отсъди втора дузпа за "гаучосите". Кристиан Павон нахлу отляво в наказателното поле и падна след съприкосновение с играч на Исландия. Полският рефер обаче прецени, че няма основание за наказателен удар, акцентира "Топспорт". В 82-ата минута Меси получи пред наказателното поле и мигновено опита удар, който мина покрай вратата. Малко след това вратарят на Исландия се намеси отлично при центриране на Павон, което влизаше във вратата му. В 88-ата минута Масчерано също опита да отбележи, но ударът му бе слаб и не затрудни Халдарсон. В продължението на срещата отново Меси обстрелва вратата на исландците, но не намери целта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРЖЕНТИНА: Кабайеро, Салвио, Отаменди, Рохо, Таляфико, Билия, Масчерано, Меса, Меси, Ди Мария, Агуеро

ИСЛАНДИЯ: Халдорсон, Севарсон, Сигурдсон, Арнасон, Магнусон, Гудмундсон, Бярнасон, Сигурдсон, Гунарсон, Халфредсон, Финбогасон

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)