ИЗВЪНРЕДНО! Скандален мач на "Армията"! Футболна война между ЦСКА и Лудогорец

56260
на 23.04.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Скандален мач на Армията! Футболна война между ЦСКА и Лудогорец

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в може би най-грубото дерби в историята на Първа лига.

Срещата на "Армията" предложи куп скандали, брутални влизания и множество мелета. Петрус Бумал реализира за домакините в 64-ата минута от дузпа. Бялата точка бе посочена за игра с ръка на Паломино след пробив на Кирил Десподов. Гостите изразиха претенции, че са ощетени при положението. В 75-ата минута защитата на домакините направи сериозна грешка, а Марселиньо бе точен за крайното 1:1.

Срещата ще се запомни с безброй грубости по терена. Още в началото на мача Каранга удари Моци. А от лицето на Козмин потече кръв. Последваха изключително остри влизания на "червените" в краката на играчи на "орлите".

Гостите отвърнаха с поредица от бурни оспорвания на съдийските решения и фаулове. Козмин Моци дори удари без топка Каранга, Червени картони обаче не бяха извадени. Станислав Манолев и Натаниел също влязоха в дълъг спорт. А Марселиньо след попадението си изрази радост насочена към публиката на ЦСКА. Скандал след скандал, Бумал можеше да счупи крака на Сисиньо в неприятно футболно положение. А Арсенио и Натаниел малко преди края на мача си влязоха едновременно с приьоми от карате. И двамата паднаха на терена, а съдията се озова в парадоксална ситуация.

Феновете на "армейците" не спряха да освиркват Моци, Марселиньо също разгневи привържениците с поведението си по време на мача. Публика изсипа един куп неприлични епитети към боса на Лудогорец Кирил Домусчиев, а футболът на "Армията" отстъпи място на нервите и единоборствата.

За щастие към момента няма информация за сериозно контузени играчи.

При една от чисто футболните ситуации в мача, "зелените" стигнаха до шут в гредата през първото полувреме. В ситуацията Китанов се прояви неубедително. Интересна подробност е, че "орлите" стартираха с 11 чужденци в състава си.

Лудогорец е убедителен лидер в шампионата. А плейофите за излъчване на първенец на практика се доиграват в частта, която касае титлата. ЦСКА се намира на третата позиция като ще спори с "Левски" за второто място. В следващия кръг предстои именно дерби между "червени" и сини". Към момента "Левски" води с 3 точки на "армейците".

ЦСКА: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Пинто, 9. Каранга, 10. Нунеш, 11. Манолев, 14. Бодуров, 19. Десподов, 20. Бумал, 26. Кулма

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 12. Анисе, 10. Кампаняро, 93. Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 22. Кафу

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Стефан Апостолов

СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)