ИЗВЪНРЕДНО! След драма на финала в Бризбейн! Велика победа за Григор Димитров и България! (ЗНАМЕНИТО ВИДЕО)

НАЙ-ВАЖНОТО

134380
на 08.01.2017

Григор Димитров спечели една от най-ценните титли в кариерата си. Гришо и Кей Нишикори изиграха епичен финал на корта в Бризбейн.

Димитров победи Джонсън, Маю, Тийм и Раонич, за да стигне до финала на надпреварата. Нишикори също впечатлява, той е под номер 5 в тенис-ранглистата при мъжете, а на полуфиналите в Бризбейн надви Стан Вавринка.

Досега Кей беше с 3 успеха от 3 мача с Димитров. А Гришо постигна голям успех днес, първа победа над Кей и супер титла за Григор Димитров.

2:1 сета в полза на Гришо. 6:2, 2:6 и 6:3 в отделните части.

Мачът започна с много силна игра и на двамата, а първите три гейма продължиха над 15 минути. Заформи се гладиаторска битка между Григор и Кей в Бризбейн. Хасковлията отрази възможности за пробив в първите си два сервис-гейма. А Нишикори стартира в срещата изключително агресивно.

След размяна на геймове в полза на сервиращите резултатът стана 3:2 за Димитров. В този момент Гришо включи турбото и проби сервиса на Кей. След това затвърди брейка - 5:2 за хасковлията, а Кей се намираше в изключително трудна ситуация.