ИЗВЪНРЕДНО! Тежка вечер за Гришо! Димитров загуби битката, но не и войната... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

80170
на 22.10.2017

Гришо Димитров загуби във финала на АТП 250 турнира в Стокхолм. Григор отстъпи с 0:2 сета на Хуан Мартин дел Потро. 6:4, 6:2 за аржентинеца в отделните части. Много пропуснати възможности за хасковлията в двубоя.

Димитров обаче, тази седмица, спечели важни точки за тенис-ранглистата и изпревари Марин Чилич в подреждането за кампанията.

Григор е въвлечен в сблъсък за най-престижната четворка на Тура.

Временното подреждане може да видите ТУК!

За родния спортист предстоят ключови състезания - АТП500 турнир във Виена, Мастърс в Париж и Финален Мастърс за годината в Лондон. А целта пред тенис-ракета номер 1 на България изглежда да се пребори с Доминик Тийм и Марин Чилич за място сред най-добрите четирима в Тура за кампанията.

Гришо е победител от надпреварата в шведската столица през 2013 година. Делпо пък взе купата в Стокхолм през миналия сезон и сега защити трофея.

Кулата от Тандил вече води с 6:2 в преките двубои.

До финала в състезанието Димитров надви с по 2:0 сета Йежи Янович, Миша Зверев и Фабио Фонини.

Делпо е под номер 19 в тенис-ранглистата при мъжете.

Още на старта на сблъсъка Гришо отрази 2 възможности за брейк, удържа подаването си и поведе с 1:0 гейма. Важен момент в самото начало на мача. Последваха 3 по-бързи гейма за сервиращите и резултат - 2:2.

За жалост в този момент, Григор се пропука, брейк на 15 и преднина за Дел Потро.

В следващия гейм Хуан отрази възможност за пробив и затвърди аванса си - 4:2.

Сервис-гейм на 15 за Григор, нашият намали пасива си - 3:4.

Експресно подаване за Кулата от Тандил и 5:3 в полза на аржентинеца.

Гейм на 15 за Димитров, Гришо стопи пасива си до 4:5.

Сервис-гейм за Дел Потро на 30 и аржентинецът затваря сета! 6:4 за Хуан Мартин.

Вторият сет стартира със сервис-гейм на 15 за Гришо. След това Делпо взе подаването си -1:1.

Зададе се тежък сервис-гейм за Димитров. Хуан проби на 30. 2:1 за Дел Потро.

В следващия гейм Делпо отрази 3 възможности за пробив. При едната - топката, изпратена от Хуан хвана външната страна на линията. Аржентинецът затвърди брейка. 3:1 за Кулата от Тандил.

Експресен гейм за Гришо, пасивът на хасковлията е 2:3.

Гейм на 15 за Хуан и 4:2 в негова полза.

Пробив за Дел Потро, сервис-гейм за Хуан и 6:2. Делпо защитава трофея си в Стокхолм. Силен турнир за Григор, но титлата е за Кулата от Тандил.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП пита Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП пита Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)