ИЗВЪНРЕДНО! Тотален шок за Лудогорец в Израел (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

58196
на 26.07.2017

Кошмарно развитие за Лудогорец в срещата с Апоел Беер Шева в Израел. Разградчани пропуснаха да реализират в редица добри ситуации за гол, а Апоел се поздрави с победа с 2:0. Така задачата за българския тим преди реванша е изключително трудна.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Смело решение на Георги Дерменджиев, "орлите" излязоха с подчертано офанзивна схема. Кафу, Марселиньо, Вандерсон и Кешерю в атака за "зелените". Анисе, който се подвизава като опорен халф също има добри умения в предни позиции. А крайните бранители за мача Саша и Натанаел  често се включват в нападение за Лудогорец. Отборът, който надделее в общия резултат се класира за групова фаза на евротурнирите. Гарантирайки си участие в Лига Европа, а при отстраняване на още един състав ще влезе в каретата на Шампионска лига.

Двубоят не започна добре за "зелените". Гол на Апоел Беер Шева в 19-ата минута. Нвакаеме реализира почти на празна врата след пробив на домакините по дясното крило и пас по тревата. Малко преди това опонентът на Лудогорец претендира и за неотсъдена дузпа.

Въпреки сериозния брой офанзивни футболисти "орлите" не съумяха да осъществят сериозно положение за попадение след 25 минути игра. Така се стигна до 26-ата минута, когато Марселиньо шутира прецизно от фаул, но вратарят Хаимов отби топката, кълбото попадна във Вандерсон, а техничарят не съумя да я насочи към вратата. Последва много сериозна опасност пред вратата на разградчани, и класна контраатака на "зелените". И при двете положения се получиха прецизни намеси на защитник преди кълбото да се озове в нападател сам срещу съответно Броун и Гай Хаимов. В 40-ата минута Нвакаеме стреля опасно. Лудогорец се стремеше да владее повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки в заключителните минути на полувремето. След 45-минути спор на терена "зелените" изоставаха с 0:1. Футбол на добро равнище и от двата тима. А Апоел Беер Шева показа, че е изключително труден за побеждаване отбор и задачата пред "орлите" никак не е лесна.

Вандерсон излезе на много добра позиция в 48-ата минута, получавайки прецизен пас от Кешерю. Бразилецът избра техничен завършващ удар, прехвърли вратаря, а топката се озова на сантиметри от лявата странична греда, огромен шанс пред "зелените" да изравнят, но резултатът остава 1:0 за Апоел след 50-минути игра.

Зададоха се още пропуски за Лудогорец. Вандерсон и Марселиньо бяха близо до гола, но кълбото не пожела да влети в мрежата на домакините. Предстояха решителни 15 минути от мача, разградчани атакуваха, а от Апоел разчитаха на по-прибрана игра. В 79-ата минута Нвакаеме отново затрудни защитата на гостите, намери резервата Охана в наказателното поле, последва изстрел, топката рикошира в бранител на "орлите" и се озова в десния горен ъгъл на вратата на "зелените". 2:0. В самия край на срещата Натанаел изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на "червените", а стражът на домакините улови топката. Мачът завърши при резултат 2:0 така Апоел Беер Шева има преднина пред Лудогорец преди реванша в Разград

АПОЕЛ: 55. Хаимов, 2. Битон, 4. Мигел Витор, 5. Цедек, 7. Ради, 8. Гадир, 9. Нвакаеме, 11. Енбиндер, 24. Меликсон, 30. Огу, 69. Корхут

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 8. Саша, 32. Пластун, 30. Моци, 6. Натанаел, 18. Дяков, 12. Анисе, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи
СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)