ИЗВЪНРЕДНО! Ценна победа за ЦСКА (ОБНОВЕНА)

23062
на 30.11.2017

ЦСКА победи с 2:0 като домакин Септември в много важен мач за "червените". Така "армейците" се доближиха само на точка от Лудогорец във временното класиране.

"Орлите" загубиха изненадващо с 1:2 при визитата си на Верея, в друг двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

"Червените" пък са наказани да играят без публика, заради ексцесиите в Пловдив на срещата Локомотив - ЦСКА (0:1).

Каранга от дузпа в 26-ата минута изведе домакините напред в резултата. Бялата точка бе посочена за нарушение на Елтон срещу Малинов. Преди това Десподов беше близо до реализиране на попадение, но нямаше късмет в завършващата фаза. До края на полувремето не беше отбелязан нов гол, така "армейците" имаха попадение преднина след 45 минути игра.

През втората част на срещата Кирил Десподов реализира за 2:0. Голът на Десподов падна в 54-ата минута като Тиаго се отчете с асистенция. Гредата помогна на гостите при удар на Фернандо Каранга, а Енрике не бе прецизен в завършващата фаза при добра атака на "червените". Така се стигна до крайното 2:0. Важна победа за ЦСКА на "Армията".

В следващия кръг подопечните на Стамен Белчев ще гостуват на Витоша. Септември ще играе с Берое в Стара Загора.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 9. Каранга, 15. Малинов, 16. Лое, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 25. Барт

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 8. Галчев, 11. Романов, 22. Стоичков, 6. Елтон, 7. Тилев, 25. Стоянов, 19. Гади, 9. Тошев, 3. Весели, 14. Сандански

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Петър Костадинов