ИЗВЪНРЕДНО! ЦСКА ликува - триумф за "армейците"! Каранга полудя пред "червената" публика! Скандален мач - и от двата лагера бесни, съдията... (ОБНОВЕНА)

78498
на 16.09.2017
ИЗВЪНРЕДНО! ЦСКА ликува - триумф за армейците! Каранга полудя пред червената публика! Скандален мач - и от двата лагера бесни, съдията... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА записа седма поредна победа в шампионата. "Армейците" запазват лидерската си позиция в първенството. 1:0 за "червените" в скандален мач с Черно море на "Тича". "Моряците" са на шесто място във временното класиране. Дербито предложи добър футбол и изключително дискусионни реферски отсъждания като и от двата лагера могат да имат сериозни претенции. "Армейците" към момента имат преднина от 4 точки спрямо Лудогорец и аванс от 5 пункта спрямо Левски. "Орлите" обаче са с двубой по-малко.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЧЕРНО МОРЕ: 77. Боровик, 6. Цветков, 9. Чунчуков, 14. Божилов, 15. Александров, 17. Костадинов, 18. Зехиров, 21. Илиев, 23. Хасани, 66. Старокин, 73. Сукуп

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 23. Дюлгеров, 11. Манолев, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго, 15. Малинов, 26. Кулма, 9. Каранга

Първото полувреме премина без сериозни положения пред вратата на гостите. Претенциите на "червените" обаче са огромни. В 12-ата минута съдията можеше да отсъди дузпа след съприкосновение между вратаря на Черно море и Станислав Манолев. В края на полувремето гол на Манолев бе отменен поради засада преди паса към Станислав. Повторенията обаче показват, че положението е изключително спорно. Остават сериозни съмнения за ощетяване на "армейците" и при двете ситуации.

Антон Велков, анализиращ мача, изрази мнение, че голът на Манолев е чист и "червените" са ощетени. Тони заяви, също така, че има фаул срещу Станислав в наказателното поле в началото на мача. Интересно е обаче, че в положението може да се свири нарушение на Манолев преди да се стигне до ситуацията в наказателното поле, Велков акцентира и върху това.

В началото на второто полувреме двубоят бе прекъснат. Димки и факли на стадиона. И двете агитки показват огромна подготовка във въпросното отношение. Невероятна атмосфера на стадиона. Срещата обаче не може да се играе при подобни условия.

След близо 10-минутно прекъсване дербито е подновено. Гол на Каранга в 58-ата минута бе отменен. При попадението имаше засада. Правилно решение на съдийската бригада. Напрежението по трибуните обаче се увеличава. Малко след това Фернандо претендира, че е ударен без топка, реферът обаче не показа червен картон за играч на домакините в положението. Малко след 80-ата минута домакините обаче останаха с човек по-малко на терена. Втори жълт картон за Чунчуков и респективно червен. Отново спорно реферско решение.

Драмата стана пълна по време на 9-минутното продължение. Черно море пропусна да поведе, а в 95-ата минута Каранга се възползва от грешка в защитата на домакините и реализира - 0:1. Фернандо бележи точно пред феновете на "червените". Срещата завърши при този резултат.