ХИТ СПОРТ

42547
на 28.05.2017
ИЗВЪНРЕДНО! ЦСКА на Гриша Ганчев полудя - исторически момент за червените

ЦСКА на Гриша Ганчев "полудя". Исторически момент за червените. След категоричното 3:0 в предходното Вечно дерби, сега армейците стартират по уникален начин.

Гол на Симао в първата минута.

ЦСКА води на Левски след по-малко от 60 секунди игра.

Португалският халф на червените шутира остро от фаул, а вратарят на сините Кръстев не реагира подобаващо и така армейците имат преднина в резултата.

Шокът на Левски можеше да стане пълен броени минути след попадението. Отборът от "Герена" допусна 5 играчи на ЦСКА да са на стрелкова позиция при центриране. Чорбаджийски обаче избра да стреля с глава вместо да свали кълбото към съотборниците си в близост до вратата.

В 12-ата минута Каранга също излезе на чисто голово положение. Отправи силен изстрел с глава, а Кръстев се отчете с класно спасяване. ЦСКА владее топката и напада устремно в първите 20 минути на мача.

До края на полувремето положението на зеления килим не се промени. Преимущество за червените. А Каранга в 37-ата минута направи нов сериозен пропуск. Така ЦСКА тотално надигра Левски в първото полувреме на дербито.