ИЗНЕНАДА! Кербер победи Серина Уилямс в женския финал на Уимбълдън

9874
на 14.07.2018

Ангелик Кербер триумфира в Уимбълдън за първи път в своята кариера, след като на финала надви Серина Уилямс след 6:3, 6:3 за 1 час и 3 минути игра.

Така германката си взе сладък реванш за финала през 2016 година, когато бе победена от Уилямс.

Това бе девети сблъсък между двете бивши лидерки в световната ранглиста и първи от две години насам. Победата е трета за германската състезателка в общите мачове срещу шест загуби от американката, пише Тенис.бг.

С победата си днес Ангелик спечели своя трети турнир от "Големия шлем", след като през 2016 година триуфира на Откритото първенство на Австралия и US Open.

Освен това тя е и първата германка от 22 години насам, която печели този турнир. За последно това стори Щефи Граф през 1996 година.

Благодарение на триумфа си тя ще се изкачи до 4-ото място в световната ранглиста от понеделник.

В първия сет Кербер проби още на старта и затвърди пробива си, но Серина успя да го върна и след серия от три поредни гейма на сметката си обърна резултата в геймовете. Кербер обаче се окопити и проби отново за 4:3, а след това стигна и до нов пробив в последния девети гейм от първия сет.

Вторият сет започна равностойно и двете си взимаха подаванията, а германката все пак стигна до пробив в шестия гейм и поведе с 4:2 в резултата, а до края двете си спечелиха подаванията и нямаше повече пробиви.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)