Израелски гранд e следващият съперник на "Ботев" в ЛЕ

СПОРТЪТ ДНЕС

17451
на 07.07.2017
Израелски гранд e следващият съперник на Ботев в ЛЕ

Бейтар (Йерусалим) е противникът на Ботев (Пловдив) във втория предварителен кръг на Лига Европа. Шесткратният шампион на Израел елиминира Вашаш (Будапеща) след победа с 3:0 като гост, предава Спортал. Унгарците не оказаха сериозна съпротива, макар че до 89-ата минута на първия мач водеха с 3:1, преди да допуснат обрат за 3:4. Днес обаче си пролича, че Бейтар е далеч по-стойностният тим.

Резултата в Будапеща откри Хен Езра в 9-ата минута. Отново той беше точен в 61-ата, а в заключителните секунди се разписа и французинът Гаетан Варен. В последния четвърт час в игра за гостите се появи легендата на израелския футбол Йоси Бенаюн.

Първият мач между Ботев и Бейтар е на 13 юли в Бургас, а седмица по-късно е реваншът в Йерусалим.

ВАШАШ (БУДАПЕЩА) - БЕЙТАР (ЙЕРУСАЛИМ) 0:3
0:1 Х. Езра (9)
0:2 Х. Езра (61)
0:3 Г. Варен (90)

* Бейтар се класира за втория предварителен кръг с общ резултат 7:3

СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО) СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО)