Испания се класира за Европейско след разгром над Люксембург

1686
на 09.10.2015

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Трикратният европейски шампион и световен първенец от 2010 година Испания се класира за десети път в историята на финалите на турнира на Стария континент. „Ла Фурия” разби Люксембург с 4:0 в град Логроньо и си осигури първата позиция в група „C” на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Играчите на Висенте дел Боске очаквано доминираха през целия мач и си спечелиха трите точки след попадения на Санти Касорла (42, 85) и Пако Алкасер (67, 80).

Преследвачът на испанците Словакия загуби изненадващо с 0:1 у дома от Беларус. Голът за успеха на гостите реализира Станислав Драгун (34). Домакините така и не намериха пролука през сгъстената отбрана на Беларус, за да стигнат поне до равенството, въпреки че играха с човек повече от 65-ата минута, когато Мартинович бе изгонен с втори жълт картон.

От издънката на Словакия максимално се възползва Украйна, чийто тим спечели с 2:0 при визитата си на Македония. Гостите спечелиха с попадения на Йевхен Селезньов (59-дузпа) и Артьом Кравец (87). Така Украйна се изравни по точки със словаците и в последния кръг ще приема класиралия се тим на Испания. Словакия пък ще има визита на Люксембург.

След срещите от предпоследния кръг Испания е непоклатим лидер с 24 точки, Словакия и Украйна имат по 19, а на четвърта позиция е Беларус с 10.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за Турски поток: Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за "Турски поток": Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО)