ИСТОРИЧЕСКО! "БЪЛГАРИ ЮНАЦИ", ехти на Централния корт! Велик момент - в колосална драма - Гришо... (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

416830
на 21.01.2018
ИСТОРИЧЕСКО! БЪЛГАРИ ЮНАЦИ, ехти на Централния корт! Велик момент - в колосална драма - Гришо... (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Гришо Димитров спечели един от най-драматичните мачове в кариерата си. На Централния корт в Мелбърн - Григор, сломи любимеца на местната публика, намиращият се в превъзходна форма - Ник Кирьос. 3:1 сета! 7:6 (3), 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4) в отделните части, епичен осминафинал на Аустрелиън Оупън 2018.

Гришо ще спори в 1/4-финалите с великобританеца Кайл Едмънд (номер 49 в ранглистата). Другият четвъртфинал в потока е Рафаел Надал - Марин Чилич.

Димитров и Кирьос имат четири сблъсъка в общия си баланс, като Григор вече води с 3-1 успеха. В предходната среща помежду им първата ракета на домакините надви Димитров в 1/2-финал в Бризбейн в началото на този сезон, а в последствие вдигна и титлата. Ник бе в серия от 7 поредни победи през 2018-а. На мачове на "Род Лейвър Арена" Григор пък надигра още Денис Новак с 3:0 сета, Макензи МакДоналд с 3:2 части и Андрей Рубльов с 3:1 сета.

Колоритна родна агитка вдъхва допълнителна увереност на Гришо Димитров на Аустрелиън Оупън, сега обаче по трибуните очаквано подкрепата беше в по-големи мащаби за фаворита на домакините - Кирьос.

Зрелището предизвиква огромен интерес в тенис средите.

Мачът започна с маратонски сервис-гейм на Гришо, нашият не позволи да се стигне до брейк и поведе с 1:0. Експресно подаване за Кирьос и 1:1. Гейм на 30 за Григор - 2:1. Без пробиви до първата почивка в сблъсъка. Още 2 гейма за сервиращите - 2:2, 3:2. В този момент Ник изпита сериозни трудности при подаването си, Гришо стигна до 3 възможности за брейк, но австралиецът не се пречупи и изравни - 3:3. Бърз гейм за Димитров и 4:3. Поредицата от геймове за сервиращите продължи - 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6.

Ключов тайбрек!

1:0 точки за Гришо!

Мини-пробив - 2:0. Ас на Ник - 2:1.

Прецизно разиграване за Григор - 3:1, Димитров страхотен от основната линия - 4:1.

Кирьос намали пасива си - 2:4. Още един мини-брейк за Гришо - 5:2!

Ник връща единия мини - пробив, 5:3 за Григор. Много важна точка - 6:3 за Димитров.

Двойна грешка на Ник Кирьос! 7:3 точки за Гришо в тайбрека! 1:0 сета за тенис-ракета номер 1 на България.

В началото на втория сет доминацията на подаващите не стихна, частта стартира с 6 гейма в полза на сервиращите. При резултат 3:3, Димитров включи турбото. Нашият направи поредица от ювелирни отигравания и проби! Първи брейк в мача - 4:3 за Григор.

Сервис-гейм на нула, преднината е затвърдена - 5:3. Кирьос намали пасива си - 4:5.

Гришо подава за сета, нашият стигна до точка за затваряне на частта, Ник обаче осъществи поредица от класни отигравания и проби. Огромна драма - 5:5.

Бърз сервис-гейм за Кирьос, Ник има аванс - 6:5. Димитров изравни - 6:6.

Още един изключително важен тайбрек!

Кирьос подава - 1:0 точки за Ник.

Гришо печели 2 точки при негов сервис - 2:1 за Димитров.

Мини-брейк - 3:1 за нашия! Кирьос намали изоставането си - 2:3.

Много важна точка за Григор - 4:2. Ник обаче върна мини-пробива - 4:3 в полза на Гришо.

4:4. Още един мини-брейк за Димитров, ключов момент - 5:4 за нашия!

2 точки за Гришо на сервис - 7:4 резултат в тайбрека! 2:0 сета за Григор!

Сервис-гейм в полза на Димитров в началото на третата част - 1:0, след това Кирьос изпита затруднения при подаването си, но съумя да парира точка за пробив и изравни - 1:1. Бърз гейм за Гришо и 2:1. Сервис-гейм на 15 за Ник - 2:2.

В този момент Григор се пропука, брейк на 15 за Кирьос и 3:2 гейма за австралиеца. Ник затвърди преднината си - 4:2. Последваха геймове за сервиращите, при пасив от 3:5 Гришо отрази сетбол и намали - 4:5.

Ник сервира за сета. Експресен гейм за Кирьос и 6:4 в негова полза.

Четвъртата част на сблъсъка стартира със сервис-гейм на нула за Димитров. След това бърз гейм за Ник, последван от безпроблемно подаване за Григор - 2:1 в полза на нашия до първата почивка в сета.

При този резултат, Кирьос изпита огромни затруднения да удържи подаването си. Стигна се до 15:40, а Ник вкара 2 аса, отразявайки възможностите за брейк, като първата директна точка дойде при втори сервис. Последва размяна на точки, а австралиецът взе превес в заключителните моменти на гейма и не позволи да бъде осъществен пробив.

Зададе се много труден сервис-гейм и за Григор. Димитров парира точка за брейк след ас и поведе с 3:2.

Треньорът Дани Валверду извика силно, вдъхвайки кураж на Гришо, а кортът се огласи от възгласи "БЪЛГАРИ ЮНАЦИ". Родната агитка подкрепя неистово Григор. А Кирьос се радва на възгласи от многохилядната публика на "Род Лейвър Арена".

Колосален тенис-сблъсък! Спортист номер 1 на България срещу любимеца на австралийските фенове - Ник Кирьос.

Бърз сервис-гейм за Ник и 3:3. Гейм на нула за Димитров - 4:3.

Маратонски сервис-гейм на Кирьос, огромна драма, Гришо проби - 5:3.

Григор сервира за мача, но Ник Кирьос върна брейка, при това на 15, изключително неприятен момент за Димитров.

Експресен сервис-гейм за Ник и 5:5. Бързо подаване и за Гришо - 6:5. Гейм за Кирьос - 6:6.