Как смартфоните ни ще станат още по-смарт в бъдеще

Джаджи

Как смартфоните ни ще станат още по-смарт в бъдеще

10289
на 06.09.2015
Как смартфоните ни ще станат още по-смарт в бъдеще
Автор:   ПИК

Последвайте ни в Google News Showcase

Трите най-големи мобилни платформи вече имат свой собствен глас. Apple има Siri, Microsoft има Cortana, а Google – Google Now. Тези дигитални асистенти се справят с основни задачи чрез гласов контрол. Те могат да отговарят на прости въпроси, да отварят приложения, да пишат бележки и да изпращат съобщения.

препоръчано

Да, те са полезни, но в същото време далеч не са това, което ни се иска. В момента обаче се разработват много нови технологии, които драстично ще подобрят нашите устройства. Благодарение на Make Use Of можем да разберем как смартфоните ни ще станат още по-интелигентни в бъдеще.

Технологиите за разпознаване на реч се развиха много през последните пет години. Съвременните смартфони могат да идентифицират реч с изненадваща точност и дори могат да идентифицират песни и телевизионни предавания въз основа на звука. Това е чудесно, но е само началото.

Хората не взаимодействат със света само чрез звук, а разчитат и на образите за комуникацията. Ето защо можем да очакваме, че съвсем скоро мобилните устройства ще станат добри и в разпознаването и обработването на изображения, като в тази връзка ще споменем, че вече има някои невероятни постижения в тази насока, сред които са приложенията за добавена реалност и опцията за търсене на снимки по ключова дума в Google Photo.

В бъдеще смартфоните ни ще ни познават много добре и ще могат да ни препоръчват конкретни възможности, които със сигурност ще са по вкуса ни. Първите стъпки в тази посока вече са извървени. Наскоро Spotify, представи полезна нова функция наречена “Discover Weekly”.

Тя предоставя персонализирани плейлисти, които са базирани на индивидуалните предпочитания на отделните потребители. Възможностите на тази технология са безкрайни – приложения, които ви препоръчват книги, които няма как да не харесате, сайтове за запознанства които препоръчват конкретен човек, с който да си биете среща и така нататък.

Да и сега можем да разговаряме със смартфоните си, но все още с изкуственият интелект не може да водим истински разговори, така както бихме говорили с реален човек. Това, разбира се ще се промени. Google, Facebook и Microsoft, вече използват невронни мрежи за разпознаване на произнесени думи. Изследователите на Google Ориол Винялс и Куок Ле са “захранили” невронната мрежа на чатбота с филмови диалози, за да го научат какво да казва и как да формулира отговорите си. В допълнение към разговорите за смисъла на живота програмата може да оказва и техническа поддръжка, като пита хората дали компютрите им са включени, или дава указания да ги рестартират. Софтуерът би могъл да служи и като нов, по-интерактивен начин за представяне на новини. 

Източник: digital.bg

Следвайте ПИК в Телеграм и Туитър

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Телците да се пазят от прибързани действия, Лъвовете да очакват успешни сделки САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Телците да се пазят от прибързани действия, Лъвовете да очакват успешни сделки
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК! Фиаско за ППДБ - заради липса на кворум, депутатите няма да изслушат Главчев по скандала със Сребреница (ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК! Фиаско за ППДБ - заради липса на кворум, депутатите няма да изслушат Главчев по скандала със Сребреница (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 63
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК