Категоричен успех за заралии

6461
на 08.09.2017

Отборът на Берое се върна на победния път, след като в първи двубой от осмия кръг на Първа професионална лига победи с 2:0 като домакин Черно море. Заралии превъзхождаха през всичките 90 минути варненци, като единствено късметът и няколкото добри намеси на дебютанта Евгени Боровик спасиха “моряците” от по-тежко поражение под Аязмото, пише "Спортал".

Домакините започнаха ударно срещата, като още в 3-ата минута вече имаха аванс в резултата. Орлин Старокин загуби елементарно топката в центъра от Карлос Охене, ганаецът напредна, след което с много хубав пас в дълбочина намери между двойката централна защитници Педро Еуженио. Португалецът елегантно финтира младия Емил Янчев, след което без проблеми простреля дебютанта Евгени Боровик. Четвърт час след началото на мача самият Охене можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

Първата по-сериозна възможност пред футболистите на Георги Иванов дойде в 21-ата минута, когато голмайсторът Марек Кузма получи топката отдясно и от неудобен ъгъл стреля силно, но право в ръцете на Душан Перниш. Секунди след това словашкият нападател опита с акробатично изпълнение да намери мрежата зад опитния страж на заралии, но топката мина високо над вратата.

В 31-ата минута, при една от поредните си силни контраатаки, Мартин Камбуров бе изведен перфектно зад защитата на Черно море, елиминира с лекота Боровик, след което, макар и от недотам удобна възможност, не успя да намери очертанията на опразнената врата. Секунди след това легендарният голмайстор на Локомотив (Пловдив) отново бе изведен зад защитата на варненци, но се забави и миг преди да стреля, топката му бе изчистена от Александър Цветков.

Логичното обаче се случи, когато в даденото от Георги Кабаков продължение на първата част Берое се възползва от нова груба грешка в защитата на Морето. Мартин Райнов се измъкна от бранител в зелено и се озова непокрит отдясно в наказателното поле, получи топката, след което пусна към Камбуров, за когото не бе проблем да се разпише в опразнената врата. Това бе първо попадение за бившия национал с фланелката на заралии и общо 190-и в елита на България.

Още с подновяването на играта Берое можеше да стигне до трети гол, с който окончателно да сложи точка на спора. Драгош Фирцулеску получи топката в наказателното поле и моментално опита да стреля, но бе добре блокиран от Боровик. Малко след това пред един от най-добрите в редиците на заралии - Карлос Охене, бе оставен празен коридор, ганаецът напредна и реши да стреля от далечна дистанция. Украинският страж на “моряците” обаче внимаваше и улови. Тези две възможности пред вратата на Морето бяха последвани от трета такава, открила се пред голмайстора Камбуров. Ударът му с глава обаче мина над вратата.

Точно след час игра футболистите на Георги Иванов стигнаха до най-сериозната си опасност пред вратата на Душан Перниш от началото на двубоя. Мариян Огнянов нахлу отляво, навърза няколко защитници, след което пусна към непокрития вдясно Онджей Сукуп. Защитникът обаче се засуети, реши да финтира противник в зелено и последвалият му удар се оказа твърде слаб и не създаде никакви проблеми за вратаря на домакините.

В 86-ата минута сътворилият редица пропуски при загубата с 1:4 от Септември (София) преди паузата Марек Кузма изпусна нов “златен” шанс да увеличи головата си сметка за Черно море, а с това да постави под напрежение в заключителните секунди отбраната на заралии. Две след това появилият се като резерва Антон Карачанаков навлезе отдясно в наказателното поле, стреля, топката рикошира в крака на Мартин Костадинов и се отби в напречната греда. В последната минута на мача пък Сержиу Негрут се измъкна зад защитата на “моряците” и останал очи в очи с Боровик, стреля встрани от вратата.