Кражба на Националния стадион?

14354
на 24.04.2018

Славия успя да се класира за финала на Купата на България, след като детронира настоящия носител на трофея Ботев (Пловдив).

Това стана след успеха с 1:0 на "белите" над "канарчетата" на стадион "Васил Левски" в София, като след този мач по правилото за повече голове на чужд терен отборът на Златомир Загорчич продължава напред в турнира.

Общият резултат от двата мача е 2:2, но "белите" вкараха в Коматево, в първата среща.

Отборът на "белите" не бе играл финал в надпреварата от 2011 година, когато се изправи в мача за трофея срещу ЦСКА и в крайна сметка загуби.

В своята история отборът има 7 купи на България, като за последно спечели този трофей преди точно 22 години.

Единственото попадение в днешния мач падна в 66-ата минута от дузпа и бе реализирано от Ивайло Димитров - Косъма.

Двубоят бе белязан от изключително спорно съдийство, тъй като реферът направи много груби грешки. Спорен гол на Стивън Петков бе отменен заради засада четвърт час преди края на мача, а освен това Станислав Ставров спести дузпа за Ботев в 86-ата минута, след като Велков фаулира Жоао Пауло.

Лошото съдийство вдигна сериозно нервите на треньора на пловдивчани Николай Киров, който бе изгонен в края на срещата заради бурни протести срещу съдийството, акцентира "Гол".

Като цяло в самата среща головите положения бяха малко, но съдийският фактор повлия сериозно на крайния изход.

Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО) Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО)