Кристиано и Португалия ще играят на Световното

5261
на 10.10.2017

Европейският шампион Португалия си подсигури участие на Мондиал 2018 след победа с 2:0 над Швейцария в директна битка за първото място в квалификационна група В на зона “Европа”. Автогол на Йоан Джуру (42) и попадение на Андре Силва (57) материализираха превъзходството на “лузитаните”. Португалците и швейцарците завършват с равни точки, но по-добрата голова разлика на “мореплавателите” им донесе директно класиране за световните финали. “Банкерите” ще търсят участие на Световното първенство през ситото на баражите.

Фернандо Сантош избра схема 4-4-2 с Кристиано Роналдо и Андре Силва в предни позиции. Гостите бяха подредени в 4-3-3.

Португалия - Швейцария

Срещата започна с домакински натиск. Западните иберийци стартираха надъхано, но атаките им приключваха без удар. В 14-ата минута гостите изградиха опасна акция, изострена с двойно подаване отляво, ала последвалият пас към точката на дузпата не намери адресат. Две минути по-късно Бернардо Силва навлезе на скорост в наказателното поле, където беше блокиран.

В 32-ата Бернардо Силва получи прекрасна топка в наказателното поле, избра мощен шут към близкия ъгъл - вратарят беше на точното място и изби в корнер. В края на полувремето португалците упражниха натиск, който донесе гол. В 42-ата Елизеу центрира остро отляво, а Йоан Джуру имаше малшанса да си отбележи автогол, след като Жоао Марио и Ян Зомер не успяха да играят с топката - 1:0.

Втората част започна с опит на Джердан Шакири да изненада Руи Патрисио. Техничният халф опита удар, когато всички очакваха центриране - стражът имаше достатъчно време да реагира. В 55-ата Кристиано шутира над гредата от 19 метра. Две минути по-късно португалците реализираха втори гол. Бернардо Силва центрира по земя отдясно, топката мина през куп крака и се спря от долния крайник на Андре Силва, който имаше лесната задача да насочи в опазнената врата от три метра - 2:0.

В 67-ата Шакири шутира от 23 метра, Харис Сеферович протегна крак и отклони топката леко встрани от гредата. В 76-ата крачка не достигна на Кристиано да отбележи на празна врата. В 78-ата домакините изявиха претенции за дузпа: Жоао Марио центрира отдясно, а топката се удари в протегнатата ръка на Джуру след рикошет в неговия крак, предава Спортал. Минута по-късно Роналдо изскочи сам срещу вратаря, опита да го финтира и загуби спора. До края швейцарците не показаха нищо стойностно в нападение и не поставиха под съмнение кой ще спечели.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)