Късен гол изстреля сензацията Бърнли в Топ 4

4390
на 13.12.2017

Сензацията Бърнли постигна нова победа и излезе на 4-о място във временното класиране на Премиър лийг. Момчетата на Шон Дайк надвиха с 1:0 гостуващуя Стоук Сити и изпревариха Ливърпул и Арсенал, които обаче са с мач по-малко. Победното попадение реализира резервата Ашли Барнс в 89-ата минута.

Стоук се представи значително по-добре, отколкото при разгромното поражение с 1:5 от Тотнъм, но въпреки това не съумя да си тръгне с точка от “Търф Моор”. Съставът на Марк Хюз е в долната половина на таблицата, в опасна близост до зоната на изпадащите.

Пред погледа на националния селекционер Гарет Саутгейт ветеранът Питър Крауч изигра силен мач за Стоук. “Грънчарите” по нищо не отстъпваха на домакините, но се прибраха твърде дълбоко в половината си в последните 10 минути и бяха наказани. Дълъг пас на Джак Корк стигна до Барнс, който направи двойно подаване със Скот Арфийлд и вдигна на крака феновете на Бърнли.

Освен поражението, другата лоша новина за Стоук е контузията на централния защитник Кюрт Зума, който напусна принудително след час игра.

В следващия кръг Бърнли ще гостува на Брайтън, а Стоук ще е домакин на Уест Хем.