Късен гол спаси Испания от домакинска загуба (СНИМКИ)

4816
на 08.06.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Испания и Колумбия направиха атрактивно равенство в контрола, играна на "Нуево Кондомина" в Мурсия. Срещата завърши 2:2, като за домакините се разписаха Давид Силва и Алваро Мората, а Едуин Кардона и Радамел Фалкао бяха точни за южноамериканците.

Красивото попадение с глава на Мората продължи серията без загуба на Ла Роха, която вече наброява 9 мача, предава Спортал. Дебют за тима записа Асиер Ияраменди, а Яго Аспас водеше атаката, заедно с Давид Силва и Педро Родригес.

Колумбия започна с Фалкао, Хуан Куадрадо и Хамес Родригес.

Преди първия съдийски сигнал публиката отдаде почит на Игнасио Ечеверия, който загина при терористичната атака в Лондон в неделя. Андрес Иниеста с майсторски пас изведе Давид Силва срещу Давид Оспина, но нито един от трите удара на халфа на Манчестър Сити не порази целта. На другата врата Хосе Рейна с мъка изби бомбен шут на Куадрадо.

В 22-ата минута Давид Силва се реваншира, възползвайки се от неубедителна намеса на Оспина. Колумбийският страж докосна топката, но тя все пак мина зад голлинията. Жерард Пике за пореден път беше освиркан от публиката в мач на националния отбор. Защитникът на Барселона беше в основата на хубава испанска атака, като след негов пас Яспас се озова на чиста позиция, но Оспина предотврати сигурен гол. Не след дълго звездата на Селта се опита да се разпише с пета, но прати топката покрай вратата.

Чак в края на полувремето колумбийците погледнаха по-смело напред и на свой ред организираха няколко интересни атаки. Удар на Хамес мина встрани от целта, но в 39-ата минута грешка на Рейна и Сесар Аспиликута даде възможност на Кардона да изравни с прехвърлящ изстрел.

В началото на втората част Фалкао засече с глава центриране от корнер за 1:2. Последва силен натиск на Испания. Коке беше близо до изравнителния гол, но Давид Оспина отрази удара му от фаул. Мората, Жерард Деулофеу и Витоло продължиха да тормозят защитата на гостите. Така се стигна до 87-ата минута, когато Саул центрира отляво, а Мората технично отклони топката към далечния ъгъл и оформи крайното 2:2.

ИСПАНИЯ - КОЛУМБИЯ 2:2 (1:1)
1:0 Д. Силва (22)
1:1 Е. Кардона (39)
1:2 Р. Фалкао (55)
2:2 A. Мората (87)