Кьолн победи Айнтрахт след пълен обрат

1849
на 13.02.2016

Отборът на Кьолн сътвори пълен обрат, за да победи Айнтрахт Франкфурт. Козлите се наложиха с 3:1 над своя съперник в мача от 21-ия кръг на Първа Бундеслига. Головото шоу започна в 24-ата минута на двубоя. Александър Майер успя да засече с десния крак от точката на дузпата центрирана топка за 1:0.

Пет минути по-късно обаче започна обратът на домакините от Кьолн. Яник Герхард изравни резултата, след като получи топката в наказателното поле и стреля неспасяемо за 1:1. Доминик Хайнц даде преднината на Кьолн в 57-ата минута, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар.

Домакините успаха да си поиграят със своя съперник в 72-ата минута за крайното 3:1. Яник Герхард изскочи зад защитата на Айнтрахт, но толкова спокойно отигра топката и подаде на Антони Модест, който реализира, че изглеждаше буквално като подигравка със защитата на съперника.

След победата Кьолн е на 9-о място с 29 точки, докато Айнтрахт Франкфурт е на 21-ата позиция с 21 пункта. Лидер в Германия е Байерн Мюнхен с 53 точки.

ПЪРВО В ПИК! Даниел Митов се оттегля (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Даниел Митов се оттегля (ВИДЕО)