Левски 2014 с грешна стъпка в Косово

Баскетбол

9623
на 08.11.2017

Левски 2014 записа втората си загуба в Балканската лига през този сезон. “Сините” отстъпиха с 63:70 при гостуването си на косовския Башкими (Призрен), но още в четвъртък ще направят опит да си върнат самочвуствието и да стъпят на победния път, защото им предстои друга визита - на СК Тирана.

На практика третата част бе ключова за днешния мач, след като в нея българите натрупаха изоставане от 15 точки. Първите две четвърти бяха тотално равностойни и на почивката Левски 2014 водеше с 33:32, но 10:26 в третия период сложи точка на всичко. Българите спечелиха оставащите 10 минути, но въпреки това загубиха с 63:70.

Станимир Маринов бе най-резултатен за Левски 2014, от чийто състав днес отсъстваше Веселин Веселинов, предава Спортал. Маринов вкара 22 точки, докато Алекс Симеонов остана с 16 и 9 борби, а Крис Минков реализира 11 точки. Столичани направиха 19 грешки и вкараха само 3 от 24 опита от зоната за три точки.

Самир Зекики с 16 точки бе топреализатор за Башкими. Дайшон Найт и Ейдриън Мотли вкараха по 14 за първия успех на косоварите в Балканската лига през сезона. Българският ветеран Александър Груев остана извън групата на домакините.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
ПИК TV! СКАНДАЛ В ПАРЛАМЕНТА: Прекратиха заседанието заради Манол Пейков и Възраждане - екшънът се прехвърли в кулоари (ВИДЕО) ПИК TV! СКАНДАЛ В ПАРЛАМЕНТА: Прекратиха заседанието заради Манол Пейков и "Възраждане" - екшънът се прехвърли в кулоари (ВИДЕО)