Левски с убедителна победа

8855
на 20.06.2018

Отборът на Левски стартира с успех серията си от контролни мачове по време на своята лятна подготовка. "Сините" спечелиха с 4:0 гостуването си на третовидивизонния Хебър, като проверката в Пазарджиик бе част от честванията по случай 100-годишнината от провеждането на организиран футбол в града.

Селекцията на Делио Роси не вложи много физически сили в двубоя, но въпреки това се поздрави с очакван успех. Шанс за игра получиха част от младите таланти на клуба, като добро впечатление оставиха атакуващият халф Мартин Петков - Меси и стражът Петър Иванов.

Столичани подпечатаха своята победа още до почивката, когато реализираха и две от попаденията във вратата на скромния си опонент. "Сините" откриха резултата след 17 минути футбол. Габриел Обертан навлезе остро в наказателното поле на пазарджиклии, като не можа да бъде спрян, дори и полулегнал, да подаде към непокрития Жорди Гомес. Испанецът пък нямаше никакви проблеми и реализира с лекота.

"Сините" удвоиха своята преднина след още 180 секунди. Жорди Гомес остана сам срещу Пангев, но вместо да шутира, предпочете пас към Буш, който на празна врата вкара втория гол за столичани.

До почивката всички на стадиона бяха шокирани от ситуацията в 30-ата минута, когато новото попълнение на Левски - Давиде Мариани не успя да реализира на метър пред голлинията.

Втората част започна с добри атаки, организирани от младите офанзивни футболисти - Илия Димитров и Мартин Петков. Всеки един от споменатите направи по един сериозен пропуск, за да се стигне до 66-ата минута, в която Давид Яблонски сътвори класиката. Чехът, който днес носеше и капитанската лента, се бе позиционирал добре при корнер и с глава не остави никакъв шанс на вратаря Георгиев.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)