Ливърпул с издънка, Салах отново бележи

5865
на 22.04.2018

Ливърпул допусна изравняване, въпреки че водеше с два гола при гостуването си на последния в класирането Уест Бромич, като срещата завърши 2:2. Дани Ингс откри резултата още в четвъртата минута, а Мохамед Салах отбеляза поредния си гол в 72-ата минута. УБА показа характер и с попадения на Ливърмор (79) и Рондон (88) успя да се добере до точка.

Въпреки някои промени в състава, Ливърпул започна силно гостуването си на Уест Бромич. Още в четвъртата минута мърсисайдци поведоха в резултата. Садио Мане проби отляво и подаде към Вайналдум в наказателното поле, а той отклони към Дани Ингс, който прати топката в мрежата. За него това е първи гол от октомври 2015 г.

Тимът на Клоп организира още няколко добри атаки, а Салах пропусна една възможност. Уест Бромич опита да отговори и след слабия старт на няколко пъти стигна до вратата на Кариус, но не и до удар в очертанията.

“Червените” намалиха темпото и последва период, в който УБА имаше предимство. След няколко спечелени ъглови удара, които не доведоха до нищо, в 38-ата минута домакините стигнаха до най-доброто си положение. Ливърмор намери Маклийн, който бе оставен непокрит, но ударът му по диагонала мина малко встрани от лявата греда.

Три минути преди почивката Ливърпул можеше да удвои аванса си. Дани Ингс получи подаване от Салах и имаше великолепна възможност да отбележи втория си гол в мача. Той обаче стреля в обсега на Бен Фостър и вратарят спаси.

В началото на второто полувреме Крейг Доусън повали Ингс в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо, въпреки че имаше всички основания да посочи бялата точка. Нападателят на Ливърпул бе потвърпевш и по-късно, когато Хегази го удари с юмрук в коремната област, когато двамата падаха на земята след единоборство. Реферът очевидно не видя ситуацията, защото бранителят на УБА най-вероятно щеше да напусне терена за умишлен удар без топка.

Междувременно объркване в защитата на Ливърпул можеше да доведе до изравняване. След дълго подаване Клаван и Кариус не се разбраха. Защитникът остави топката за вратаря в опасна зона. Германецът стигна до нея, но бе нестабилен и с доста късмет тя не се озова в играч на съперника.

Клоп пусна в игра Окслейд-Чембърлейн и Фирмино, като извади Ингс и Мане, което даде резултат. Влезлите като резерви освежиха играта и дадоха нов импулс на гостите. Така се стигна до 72-ата минута, когато Окслейд-Чембърлейн напредна и пусна към Салах отляво. Египтянинът технично вдигна топката над Фостър и отбеляза поредния си гол.

Салах е водач при голмайсторите във Висшата лига, като вече има 31 попадения - нещо, което са постигали Алън Шиърър, Луис Суарес и Кристиано Роналдо. За Мо това бе 41-и гол от началото на сезона във всички турнири, пише Спортал.бг.

Уест Бромич се върна в мача в 79-ата минута. Защитата на Ливърпул не се справи с един ъглов удар. Доусън стреля, Кариус спаси, но Ливърмор бе наблизо и успя да прати топката в мрежата.

Отпускането в редиците на "мърсисайдци" продължи и доведе до нов гол в тяхната врата. В 88-та минута Хосе Рондон се разписа за крайното 2:2.

САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)