Ливърпул с нова важна крачка към титлата в Англия

1616
на 20.04.2014

Ливърпул надделя с 3:2 над Норич като гост, записвайки изключително важна победа, 11-а поредна във Висшата лига, благодарение на която мърсисайдци увеличиха преднината си на върха на пет точки. Така "червените" се възползваха максимално от снощната загуба на Челси от Съндърланд (1:2) и ако спечелят седем точки в оставащите три кръга, възпитаниците на Брендън Роджърс ще си гарантират титлата.

Мениджърът на „червените“ не можеше да разчита на контузения Даниел Стъридж и наказания Джордан Хендерсън. Вместо тях започнаха Джо Алън и Лукаш Лейва. Гари Хуупър стартира в атака за Норич.

Двубоят започна перфектно за "червените", които взеха аванс от два бързи гола до 11-ата минута. Само след четири минути игра Стърлинг получи от Коутиньо, освободи се от Брадли Джонсън и със страхотен удар от над 30 метра прати топката, която рикошира леко и в гърба на Майкъл Търнър, в левия ъгъл на вратата на Ръди. В 11-ата минута отново Стърлинг се отличи, този път с перфектно подаване отляво към Суарес, който засече от десетина метра за 0:2. Това бе и 30-ият гол на уругваеца в Премиър лийг от началото на сезона. Суарес е едва седмият играч в историята на Висшата лига, реализирал 30 шампионатни гола в рамките на един сезон.

Постепенно Ливърпул се отдръпна в по-задни позиции и домакините наложиха контрол върху играта, но така и не съумяха да върнат едно попадение до почивката. Миньоле също се намеси добре в една-две ситуации. Джо Алън пък можеше да направи преднината на гостите класическа, но стреля встрани от целта.

Малко след подновяването на играта Стърлинг стреля над напречната греда, а настоятелността на "канарчетата" даде резултат в 54-ата минута, когато един тъч пред вратата на Ливърпул създаде смут в отбраната на мърсисайдци. Миньоле се намеси лошо и не успя боксира удачно центриране на Джонсън отдясно, топката стигна до Гари Хуупър, който отблизо я прати във вратата на гостите. В 62-ата минута Рахим Стърлинг направи брилянтен индивидуален пробив. Талантът отне от Брадли Джоснън нахлу в наказателното поле, стреля и след рикошет топката прехвърли Джон Ръди за 1:3. 15 минути след това Робърт Снодграс отново намали. Олсон центрира отляво, а Снодграс надскочи Фланаган и засече с глава, пращайки топката във вратата на Миньоле за 2:3.

До края на двубоя домакините направиха всичко възможно, за да изравнят резултата, но не успяха.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за Турски поток: Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ отговори на ППДБ за "Турски поток": Когато Асен Василев сложи 20 лева такса на мегаватчас за руския газ, този проект беше прекрасен! Сега е много лош (ВИДЕО)