Лион взе добра преднина срещу Виляреал

3163
на 16.02.2018

Отборът на Лион, който се е устремил към финала на Лига Европа на своя стадион, направи стабилна крачка към 1/8-финалите след домакински успех с 3:1 над Виляреал в първа битка от 1/16-финалите. И четирите попадения паднаха след почивката. Точни за францизуте бяха Ндомбеле (46), Набил Фекир (49) и Мемфис Депай (82). За тима от Пиренейския полуостров точен беше Пабло Форналс (63).

Първият шанс се откри пред Набил Фекир в 11-ата минута. След удар на френския техничар топката мина встрани от вратата. Две минути по-късно Мариано Диасбеше фаулиран от Виктор Руис, но продължи напред и съдията даде авантаж, вратарят Серхио Асенхо не излезе разчетено, но бившият нападател на Реал Мадрид не намери пролука за шут. В 18-ата стражът на Лион Антони Лопеш показа класа с две бързи спасявания. При първото се справи с удар от въздуха на Ману Тригерос, а секунда по-късно неутрализира Карлос Бака. В 24-ата Асенхо се протегна майсторски и спаси изстрел на Фекир. В 32-ата Денис Черишев също беше близо до попадение. Като цяло първото полувреме беше доста динамично и предложи ситуации и пред двете врати.

Едва 30-ина секунди след началото на втората част домакините стигнаха до гол. Виктор Руис не успя да изчисти с глава и Мариано опита да стреля към далечния ъгъл, но се получи чудесно подаване за Ндомбеле, който отблизо реализира с глава - 1:0. В 49-ата "хлапетата" вече водеха с 2:0. Мариано нахлу отляво, финтира Алваро Гонсалес и стреля в тялото на Асенхо. Отбитата топка попадна у Фекир и той насочи в мрежата, за да удвои преднината на своите.

Тези две попадения дадоха импулс на домакините и те продължиха да играят по-добре в следващите минути. В 63-ата гостите от Валенсиана върнаха един гол в една от редките си атаки, предава Спортал. Резервата Енес Унал хитро прескочи топката, тя попадна в краката на Пабло Форналс в наказателното поле. Номер 8 заложи на силата, вратарят игра с топката и тя допълзя към голлинията, но бранител на домакините я изчисти вече зад голлинията - 2:1. В 82-ата Мемфис Депай отбеляза страхотен гол. Бившият играч на Манчестър Юнайтед шутира мощно от 22 метра и разстреля Асенхо - 3:1. В 88-ата “жълтите” изпуснаха отличен шанс. Форналс стреля силно от въздуха от 11 метра, но намери тялото на вратаря.