Литекс победи Монтана и оглави „А” група

4480
на 03.08.2015

Отборът на Литекс победи като домакин Монтана с 2:1 в последния мач от третия кръг на първенството. Двубоят се изигра на Градския стадион в Ловеч.
Двата гола за тима от Ловеч вкара Данило Асприля.
С успеха Литекс оглави класирането след третия кръг на първенството,
съобщи „Фокус”.
Домакините откриха резултата в мача още при първата си атака към вратата на Монтана. В 10-ата минута след самостоятелен пробив Данило Асприля вкара гол за 1:0.
Най-доброто положение за гол през първата част за Монтана се откри пред Йордан Тодоров. В 17-ата минута той удари греда.
След час игра Борислав Балджийски изравни резултата. Той вкара гол с удар от 30-ина метра, намирайки неподготвен вратаря на Литекс Баривиейра.
Веднага след това Литекс отново поведе в резултата.
Асен Георгиев от Монтана събори в наказателното поле на гостите Данило Асприля, за което бе отсъдена дузпа за домакините. Асприля вкара наказателния удар, като направи резултата 2:1 за Литекс.
До края пропуск за Монтана направи Йордан Тодоров.
Дебют за Монтана направи албанецът Алби Дости, който влезе на терена след почивката.