BG EN

ЛОША ТЕНДЕНЦИЯ! Руснаците масово не разбират от защита на данните в интернет

Европа

ЛОША ТЕНДЕНЦИЯ! Руснаците масово не разбират от защита на данните в интернет

3209
на 12.01.2017
ЛОША ТЕНДЕНЦИЯ! Руснаците масово не разбират от защита на данните в интернет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Експерти от компания, занимаваща се с гарантирането на сигурността на дистанционното банково обслужване, твърдят, че през 2017 г. небрежността на клиентите може да доведе до ръст до 30 % на кражбите, извършени в мрежата, съобщи Известия.

Причината за прогнозираната тенденция – неспособността на руснаците да спазват елементарните правила за сигурност, необходими при използване на банковите услуги в интернет. 

През 2016 г. броят на кражбите от банкови карти, извършени в интернет по вина на собствениците им, е достигнал до 107 хиляди случая – със 78 % процента повече, отколкото година по-рано.

В 70 % от случаите клиентите на банките сами осъзнават по какъв начин измамниците са откраднали парите им – но изводите обикновено се правят твърде късно.

Специалистите в бранша са категорични, че най-разпространения способ за кражба от дебитните карти остава атаката на компютри чрез използване на вирус тип „троянски кон“. 

препоръчано

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия понеделник на април: Близнаците да не дават заеми, Ракът да постави ново начало, Лъвът да не изпреварва събитията, пари за Везните САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия понеделник на април: Близнаците да не дават заеми, Ракът да постави ново начало, Лъвът да не изпреварва събитията, пари за Везните
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Антон Хекимян за кризата с боклука: Терзиев е жалко подобие на кмет - столицата е в лапите на мрачно задкулисие ГОРЕЩО В ПИК TV! Антон Хекимян за кризата с боклука: Терзиев е жалко подобие на кмет - столицата е в лапите на мрачно задкулисие
ново
Днес: 30
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК