Лудогорец отнесе лидера в Румъния

4085
на 10.10.2015

Лудогорец постигна престижна победа над лидера в румънското първенство Астра. Шампионите отнесоха с 3:1 тима от Гюргево в здрав мач, игран пред 500 зрители на стадион „Лудогорец Арена“.

Джонатан Кафу откри резултата в 20-ата минута. Той бе изведен сам срещу вратаря от Марселиньо и с премерен удар изпрати топката в мрежата. Отново той направи 2:0 в 42-ата минута, след като се възползва от отлично отиграване на Марселино. Румънският тим намали в последните секунди на първото полувреме. Фернандо Болдрин изпълни много добре пряк свободен удар, като не остави шансове на Владо Стоянов.

През втората част Лудогорец имаше тотално превъзходсто. Момчетата на Едуард Ераносян проиграха не малко чисти положения пред вратаря Гаврилас. Влезлият като резерва Джоди Лукоки направи най-големият пропуск в 62-ата минута, след като не успя да се разпише от много удобра позиция срещу вратата на Астра. Третото попадение все пак падна в 79-ата минута, като асистенцията отново бе на Марселиньо. Халфът центрира отлично в наказателното поле, където Вандерсон с глава фиксира крайното 3:1.

В мача участие не взеха повиканите в националните отбори на България, Румъния, Канада и Мадагаскар Георги Терзиев, Михаил Александров, Александър Александров, Александър Василев, Козмин Моци, Клаудио Кешерю, Андрей Препелица, Милан Борян и Абел Анисе.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА 3:1