Манчестър Юнайтед, Аякс, Лион и Селта се класираха за полуфиналите в Лига Европа след драми

8714
на 21.04.2017

Отборите на Манчестър Юнайтед, Аякс, Лион и Селта се класираха за полуфиналите в турнира Лига Европа.

В реванш от четвъртфиналната фаза на състезанието Манчестър Юнайтед победи у дома Андерлехт с 2:1 след продължение. Първият мач завърши 1:1. Реваншът завърши също наравно 1:1 в редовното време. Хенрик Мхитарян в 10-ата минута даде преднина на Манчестър Юнайтед, а в 32-ата минута Софиани Ани изравни.

Маркъс Рашфорд в 107-ата минута вкара гола за Манчестър Юнайтед, който прати тима в „Топ 4“ на надпреварата.

Аякс загуби гостуването си на Шалке с 2:3 след продължения, но продължава напред. Редовното време от реванша завърши 2:0 за Шалке. Първият мач приключи с успех за Аякс 2:0.

В добавеното време Шалке стигна до трети гол, но Ник Вергевер в 111-ата и  Амин Йонес в 120-ата минута вкарваха по един гол за Аякс, за крайното 2:3, което прати холандския отбор напред.

Отборите на Генк и Селта завършиха в Белгия наравно 1:1. Първият мач завърши също без победител 0:0. Голът за Селта на чужд терен обаче класира тима напред.

Отборът на Лион стигна до полуфиналите сред изпълнение на дузпи срещу Бешикташ. След като във Франция двубоят завърши 2:1 за Лион, в Истанбул Бешикташ победи също с 2:1, което прати мача в продължения, а след това се стигна и до дузпи. При наказателните удари Лион победи със 7:6.